Reklama
Reklama

Články

Internet v Luhačovicích: Optika, xDSL, Wi-Fi i mobilní LTE

Ilustrační foto (Foto: Pexels.com)
Ilustrační foto (Foto: Pexels.com)

5. 5. 2017

Přehled technologií v nadpisu dokazuje široké možnosti, které dnes obyvatelé lázeňského města mají. Chybí snad jen internet přes kabelovou televizi, která ovšem v Luhačovicích není. Pro někoho je použitá technologie důležitá, pro někoho ne a zajímá ho spíše jak rychle, s jakým servisem a za kolik internet má.

Technologie i trh internetového připojení se rychle vyvíjí. "V poslední době zaznamenáváme rostoucí zájem o pevný, chcete-li fixní, internet reprezentovaný optickými nebo metalickými sítěmi. Důvodem jsou vyšší rychlosti připojení, stabilita za každého počasí a rostoucí popularita internetová televize - IPTV. Náročnější uživatelé, pokud mají možnost, přechází na tento typ připojení z bezdrátového, které dominovalo v minulých letech. Proto pevné sítě budujeme nyní i v menších městech než je Zlín", říká Tomáš Máčalík, jeden ze zakladatelů Avonetu.

Ano, i obyčejná roky nepoužívaná telefonní linka je výborným médiem pro poskytování kvalitního pevného internetu (xDSL). Avonet před pár dny představil nový rychlejší ceník všech typů připojení k internetu. V rámci celé ČR jsou nejdostupnější tarify DSL. Konkrétně s rychlostí: 20, 50 a 100 Mbps. Kromě rychlosti se zlepšuje také územní dostupnost a Luhačovice nejsou výjimkou. Díky vlastním zařízením nabízí Avonet v Luhačovicích dvojnásobný upload (odesílání dat) proti ostatním DSL konkurentům, mezi které patří např. O2.

 

 

Další zmiňovanou technologií, která patří do fixních sítí, je optika. "Jsme rádi, že jsme získali povolení k výstavbě optické sítě Avonet v Luhačovicích. V první fázi jde o bytové domy Zahradní čtvrť, Družstevní, Mlýnská a Masarykova. Řešíme ale celé město až po Pražskou čtvrť", říká Pavel Knot z oddělení výstavby optické sítě. Při výstavbě optické sítě použije Avonet novější způsob než konkurence. Jeho zákazníci  budou mít optické vlákno až do bytu, tzv. FTTH. "Správci domů se nemusí bát dalších tlustých svazků měděných kabelů v domě, ani budování odběrných míst elektrické energie - pasivní optická technologie nepotřebuje napájení ve společných prostorech domu. Je to jednodušší pro obě strany - elektřina se nedomlouvá a ani se tedy nemusí platit. Bez elektrických zařízení je naše instalace dokonce bezpečnější. A s optikou až do bytu nemovitosti získávají na hodnotě", dodává Pavel Knot, který má na starosti projednávání přípojek do jednotlivých objektů.

Avonet určitě v Luhačovicích zvyšuje konkurenci, která je zdravá, a přináší něco nového. V bytových domech, které souhlasily s připojením, nabídne Avonet nejvyšší tarif s rychlostí přes 100 Mbps a přidá chytrou internetovou televizi pro primární zobrazovač v obývacím pokoji, až jako doplněk také sledování televize na PC nebo mobilních zařízeních. Existující fixní síť dokáže Avonet doplnit bezdrátovou sítí nebo vám zajistí LTE internet na vaši chatu, na cesty nebo do tabletu. Výhodou Avonetu je technická podpora dostupná 365 dní v roce a tým 50 specialistů na internet.

Kromě distribuce internetu po městě je také důležité, jak ho poskytovatel do města "přivádí". I v tomto ohledu chce být Avonet před konkurencí. Proto připojil jako první a zatím jediný poskytovatel Luhačovice na optický kruh. Znamená to, že do města vedou dvě optické vysokorychlostní trasy, které jsou na sobě nezávislé. "Rozhodli jsme se, že budeme investovat do kvality a budeme mít v Luhačovicích zálohu, protože i onu právem chválenou optiku lze lidově řečeno překopnout, což znamená výpadek služeb a tomu se snažíme předcházet. Pokud začnete dělat aktivně IPTV jako Avonet, tak zálohu jednoduše potřebujete", dodává Tomáš Máčalík.

Pokud chcete bytový dům nebo jinou nemovitost v Luhačovicích připojit k pevné síti Avonet, kontaktujte nás prosím na čísle: 777 465 802. Pokud chcete znát aktuální nabídku našich služeb, stačí zadat adresu vašeho bydliště v ověřovači na www.avonet.cz.

Autor: AVONET, s.r.o.

Mohlo by vás zajímat