Reklama
Reklama

Články

Trenér Jelínek je se zimní přípravou áčka FK Luhačovice spokojený


20. 3. 2017

„Zimní přípravu hodnotím kladně. Zvládli jsme vše, co jsme si naplánovali. Nikdo neměl vážnější zdravotní problém a musím říct, že to i celkem rychle uteklo," hodnotí zimní přípravu A-týmu FK Luhačovice trenér Jan Jelínek. Během zimních měsíců tým absolvoval tréninkové soustředění, sehrál řadu přípravných zápasů a přišly také některé posily kádru.

 

„Na zimní soustředění jsme již tradičně odcestovali do Štítné nad Vláří, kde máme vždy perfektní podmínky. Byl to první víkend v březnu a soustředění jsme pojali jako vrchol přípravného období. Kluci si opravdu mákli. Bylo to kondičně-herní soustředění. Během 48 hodin jsme absolvovali 6 tréninkových jednotek," nastínil Jelínek. Celkem také jeho svěřenci odehráli před startem jarní části krajského přeboru 6 přípravných utkání.

„Prověřili nás soupeři od I.B třídy až po divizi, včetně ligového dorostu Zlína. Hořkost porážky jsme neokusili. Vyhráli jsme 4 utkáni a 2x jsme remizovali," zhodnotil pěknou bilanci zápasů trenér. I tak se ale všechna utkání ale nevydařila zcela dle jeho představ.
„Nejvíce se nám asi vydařil zápas proti diviznímu Brumovu, kdy jsme otočili nepříznivý výsledek na konečných 4:2 v náš prospěch. Nejhorší zápas jsme si vybrali až v generálce proti Dolnímu Němčí. I když jsme neprohráli a zápas nakonec skončil 2:2, byl to otřesný výkon a doufám že tato pomyslná facka přišla včas," poznamenal Jelínek.
Přes zimu v týmu musel vyřešit zejména jeden zásadní personální problém. „Již na konci podzimní části soutěže jsme věděli, že musíme nahradit stávajícího brankáře Jakuba Kořenka, který plánoval studijní pobyt v zahraničí. Jsem rád, že jsme dokázali tento problém vyřešit a to dost kvalitně. Přišel k nám Michal Švec, který má zkušenosti z MSFL," popsal trenér. Další nové tváře v týmu jsou Rostislav Slobodian a Jaroslav Kryšpín. „Oba hráči s námi prošli téměř celou zimní přípravou a zvýšili v týmu konkurenci, to nám může jenom prospět," dodal Jelínek.
V prvním jarním utkání krajského přeboru na tým FK Luhačovice, vítěze podzimní části soutěže, připadl jako soupeř tým Kelče na jeho půdě. Kelč byla po podzimu v přeboru na posledním místě tabulky. Hned jako další utkání ale následuje domácí střetnutí se Stráním, které skončilo po podzimu druhé za FK Luhačovice. Před startem jarní části ale trenér Jelínek tomuto pořadí soupeřů žádný význam nepřikládal. „Podle mého názoru je to úplně jedno. Chceme každé utkání vyhrát, proto si soupeře nemůžeme vybírat. V naší soutěži může porazit kdokoliv kohokoliv. Na nás je abychom udělali maximum pro nejlepší výsledek," sdělil Jelínek. Favoritem soutěže přitom podle něj není jen FK Luhačovice nebo FC Strání. „Jiné celky hodně zbrojily a odstupy nejsou zase tak velké. Jaro bude ještě velmi zajímavé, vše je otevřené," uvedl trenér. Nevyhýbá se přitom ale ani faktu, že Luhačovice jdou druhé půle soutěže jako lídři a mají tak dobře našlápnuto k případnému zisku titulu. „Každopádně se o titul budeme rvát, a chceme zvítězit," uzavřel odhodlaně Jelínek.

FOTO: Nový brankář A - týmu Švec

Brankář Švec

 

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat