Reklama
Reklama

Články

Ladovsky vyhlížející zima zvýšila náklady na zimní údržbu

Ilustrační foto
Ilustrační foto

15. 3. 2017

Zimní údržba komunikací vyšla město Luhačovice dráže než v předchozích několika letech. Důvod byl jasný: Sníh tentokrát zasypával ulice častěji a více.

 „Loňská a předloňská z zima představovaly co do výjezdů a nákladů cca 45% objemu zimy letošní. Tuto zimu stála údržba 815 000 Kč, v čemž je zahrnuta cena hodinového nasazení mechanizmů, cena posypového materiálu a mzdové náklady na pohotovost 9 pracovníků," shrnul data platná k 13. březnu ředitel Technických služeb Luhačovice Josef Pučalík. Dále sdělil, že zasahovat na odstraňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti v rámci zimní údržby museli v této zimní sezóně pracovníci TS poprvé v půli loňského listopadu. „Zatím poslední zásah pak proběhl 25.února. Celkem bylo dosud za sezónu 35 výjezdů, při kterých bylo spotřebováno cca 350 tun posypového materiálu," doplnil Pučalík.
Přitom je ale nutné dodat, že odhrnování sněhu a zajištění sjízdnosti některých komunikací v lázeňském městě nemají na starost jen TS Luhačovice. U silnic, které nejsou místními komunikacemi a jsou v majetku kraje, se stará o údržbu Správa a údržba silnic Zlínska. I vzhledem k tomu mohly být ve stejný čas některé silnice například už odhrunuté a jiné ještě ne. „Koordinace s SÚS se nezajišťuje, protože mají odlišné pořadí a časové nasazení techniky při zimní údržbě.TS Luhačovice udržuje místní komunikace s ohledem na technické vybavení a ekonomiku provozu, v souladu se schváleným plánem zimní údržby, kde je stanoveno pořadí důležitosti a časové pásmo nasazení prostředků a SÚS má na krajský silnicích svůj vlastním režim, vysvětlil Pučalík.

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat