Reklama
Reklama

Články

Také konec roku 2016 přinesl Turnaj rodinných dvojic v kuželkách


3. 1. 2017

Závěr roku už tradičně patří na kuželně turnaji rodinných dvojic. Tentokrát se konal v pátek 30. 12. 2016 už jeho 16. ročník.

Zúčastnilo se 31 rodinných dvojic. O pořadí na čelních místech tentokráte rozhodovala každá kuželka. Odstup mezi nejlepšími byl pouze pět kuželek. Rozdíl mezi třetí až pátou dvojicí byl také velmi vyrovnaný – činil pouze 5 bodů a o vítězi se rozhodovalo až v závěrečných hodech poslední série. Celkových 500 kuželek se podařilo shodit pouze 10 dvojicím a o náročnosti turnaje svědčí i to, že nebyla překonána ani hranice 290 bodů. Pouze dvě dvojice udržely svůj loňský standard a umístnily se na hodnocených pozicích. Favorizovaní loňští obhájci otec a syn Gorecčtí (výkon 564) se letos nemohli zúčastnit, takže šance na zisk putovního poháru byly letos vyrovnané. A jak to všechno nakonec dopadlo?

Vítězem 16. ročníku a zároveň držitelem putovního poháru starosty TJ Sokol Luhačovice se stala dvojice otec a syn Kudláčkovi PETR (284) a JIŘÍ (289) s celkovým výsledkem 573 kuželek. Potvrdili svoji vzestupnou tendenci a po loňském nevýrazném 9. místě letos získali kov nejcennější. K celkovému úspěchu určitě přispělo Jirkových 289 kolků, což byl zároveň nejlepší absolutní výkon. A samozřejmě také výborný výkon Petra, hlavně po výměně drah, který nakonec rozhodoval o první pozici.

Na druhém místě se umístnili loňští bronzoví medailisté strýc se synovcem JAROMÍR STOLAŘÍK st. a STANISLAV SKOVAJSA celkovým výkonem 568 kuželek (Jarek 287 a Standa 281) s pětikolkovou ztrátou na vítěze. Úspěch je zvýrazněn tím, že se jedná o ryze amatérskou dvojici, přičemž Jarkových 287 kolků byl nejlepší amatérský výkon. Tato dvojice se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími pěti hodnocenými dvojicemi.

Bronzový stupínek patří bratranecké dvojici JUŘÍK TOMÁŠ ml. (259) a LEKEŠ FILIP (286) s celkovým výsledkem 545 kuželek. Po vyrovnaných výkonech se tato dvojice nenápadně propracovala až na medailové pozice. Na druhou pozici scházelo 23 kolků, což při letošní vyrovnanosti naději na lepší umístění nedávalo. Loňské 4. místo tak letos přetavili v kov bronzový. Vloni jim unikl o tři kuželky. Tato dvojice se každý rok zlepšuje, takže se příští ročník necháme překvapit.
Na dalších hodnocených místech skončila pak s těsným tříbodovým odstupem dvojice bratranců Mikulášek Josef a Máčalík Karel výkonem 541 kuželek (Josef 272, Karel 269), kteří se po loňském 10. místě dokázali propracovat na hodnocená místa až z předposlední startovní čtveřice. Na posledním hodnoceném 5. místě se ztrátou jedné kuželky se pak umístnila dvojice švagrů Žáček Milan a Blahut Petr, kteří spolu letos hráli poprvé. Po vyrovnaných výkonech (Milan 279 a Petr 261) dosáhli celkem 540 kuželek.

Nejlepším amatérským hráčem se stal hráč v pořadí druhé dvojice Stolařík Jaromír st. výkonem 287 kuželek, což byl zároveň druhý nejlepší individuální výkon letošního ročníku. Pořadí amatérů na dalších místech bylo následující:
Skovajsa Stanislav - 281
Gavlas Alexandr - 276
Adámek Karel - 274
Mikulášek Josef - 272
Šefránek Zdeněk - 272

Další cena, nejlepší ženský výkon, se stala kořistí hráčky v pořadí až 21. dvojice Jany Mikulcové výkonem 266 kuželek. Pořadí žen na dalších místech, m. j. startovalo celkem 12 žen, bylo následující:
Krajíčková Hana - 253
Nováková Šárka - 247
Pančochová Ludmila - 244
Cyprová Klára - 234

Věříme, že jste všichni v příjemné uvolněné pohodě strávili na kuželně pěkné odpoledne. Jsme rádi, že po svátečním lenošení jste si našli čas přijít si zasportovat a víc než o supervýkony tu jde o setkání s přáteli a kamarády a postupné naladění se do „silvestrovské" nálady. Už teď Vás všechny organizační výbor turnaje zve na příští už 17. ročník.

 

Autor: František Stolařík

Mohlo by vás zajímat