Reklama
Reklama

Články

Luhačovičtí kuželkáři hráli Interligu v Šariši, pokračovaly i další soutěže

Ilustrační foto
Ilustrační foto

25. 10. 2016

Po dvoutýdenní přestávce zajíždělo naše „áčko" na východ Slovenska, do Šariše. Domácí nastoupili velmi sebevědomě, ale naši hráči je hned v první sérii překvapili. 


Utkání bylo velmi vyrovnané, pět duelů skončilo na setové body smírně 2:2, jenom Radek Polách dokázal zvítězit na třech drahách. Jirka Mrlík konečně našel kuželnu, která mu „sedla" a zahrál nejvyšší výkon v celém utkání, porazil 630 kuželek, o 38 víc než soupeř. Stejně úspěšní byli na vedlejších drahách Markus s Poláchem, a tak jsme získali velmi výhodnou pozici před druhou sérií, 0:3 a plus 64 kuželek. Domácí věřili, že zápas proti našim mladíkům otočí ve svůj prospěch, spoléhali hlavně na Foltína, ale tomu velmi houževnatě odolával Lekeš a nepřipustil, aby domácí lídr smazal náš náskok z předchozí série. Druhý bod pro domácí získal další z jejich „finišmenů" když porazil Goreckého, ale Rosťa na poslední dráze vyhrál a odmazal z jeho náskoku potřebné kuželky, které domácím dávaly naději na body. Jenže Molek soustředěným výkonem zaskočil domácího hráče i temperamentní diváky a získal čtvrtý rozhodující bod v náš prospěch. Naši mladíci ukázali, že umí bojovat a i v hodně vypjaté atmosféře závěrečných hodů dokázali udržet 16 kuželek potřebných pro naše jasné vítězství v poměru 2:6.

Výsledek utkání:

INTERLIGA 6.kolo: TJ Slavoj Veľký Šariš - TJ Sokol Luhačovice 2:6 3490-3506

Další soutěže:

I.KLD
TJ Sokol Luhačovice – TJ Sokol Vracov 2:2
Dorostenci získali první bod do tabulky po remíze s Vracovem. Zvítězit dokázal jenom Juřík, Kunc s Nakládalem svoje duely těsně prohráli.

2. KLŽ
KK Vyškov B - TJ Sokol Luhačovice 6:2 3092-3054
Družstvo žen zajíždělo na kuželnu posledního Vyškova, domácí družstvo se dočkalo prvních bodů, když naše hráčky nedokázaly zopakovat výkony z posledních vítězných kol. Nepomohl ani nejlepší výkon kola, kterého dosáhla Lidka Pančochová, když shodila 572 kuželek.

Jmdivize
TJ Sokol Luhačovice B - KK Jiskra Čejkovice 2:6 3195-3202
„Béčko" nenavázalo na vítězný zápas z Rosic a tentokrát doma přenechalo body hráčům z Čejkovic. Pouze Hvozdenský s Juříkem dokázali své soupeře přehrát a to na čejkovické nestačilo. Škoda, pouhých 8 kuželek dělilo naše družstvo alespoň od zisku bodu.

Pozvánka na víkendové domácí utkání:
INTERLIGA
SOBOTA 29.10.2016 14:00 TJ Sokol Luhačovice - ŠKK Trstená Starek

 

Autor: Vlastimil Červenka

Mohlo by vás zajímat