Áčko v pohledném zápase porazilo Vsetín 2:1 díky dvěma brankám Bernátka

K poslednímu domácímu utkání v podzimní části sezóny zavítal na půdu Luhačovic silný Vsetín a od první minuty se hrál tempový fotbal, nahoru dolů.

Pokud by se hrálo celé utkání tak jako prvních 15 minut, někdo by asi na hřišti umřel vysílením. V domácím prostředí na nové umělé trávě se hrál kombinační fotbal plný zajímavých momentů. Hned v úvodu utkání se dostal za obranu David Červenka, na poslední chvíli hasil ve vápně zkušený Dulík. Do 30. minuty jsme si vytvořili tři 100% gólové akce, ovšem hosté šance přečkali. Své šance neproměnili Suchý, David Červenka ani Liška. Soupeř hrozil většinou z levé strany, kde hrál agilní Surovec. Vytvořili si v první půli dva náznaky šancí. Nejprve střílel nad Prešnajder. Po rychlém kontru mířil vedle i hostující Mydlář. Ve 35. minutě jsme zahrávali přímý kop. Míč si postavil čerstvý dvojnásobný otec Martin Bernátek. A nádhernou ranou do šibenice otevřel gólový účet zápasu. Dál jsme se tlačili do útoku, ovšem do poločasu se už nic zásadního nestalo.

Druhá půle začala ve stejném tempu jako první. Nejprve mohl navýšit skóre Polách. Ovšem z úhlu Eliáše neprostřelil. A tak udeřil soupeř. Po rychlé akci po pravé straně přišel centr do pokutového území, kde číhal nikým nepokrytý Hořelica. Hlavou dal na 1:1. To nás nepoložilo. Spíše naopak. O dvě minuty později jsme šli opět do vedení. Za obranu si zaběhl David Červenka, a prudkou přihrávkou před bránu vybídl k druhé brance matadora Bernátka (2:1). To nemuselo být vše. David Červenka se ocitl opět několikrát sám před Eliášem, ale recept na něj nenašel. Liškovu střelu brankář hostů také kryl. Soupeř se snažil kombinovat, hledal skulinky v obraně, avšak marně. Jedinou vážnější situaci předvedli hosté po zahrávání přímého kopu. Ten ovšem Kořenek v brance kryl.

Závěr zápasu jsme již kontrolovali. Bereme tedy další 3 cenné body. V domácím prostředí jsme na podzim stoprocentní a všechny zápasy jsme zvládli vítězně.

Trenér Jelínek:

„Byl to opravdu těžký zápas. Divákům se muselo tempo i kvalita zápasu líbit. Soupeř má kvalitu, ovšem myslím si že jsme vyhráli zaslouženě. Vytvořili jsme si množství vyložených šancí. Škoda, že jsem o výsledku nerozhodli dřív. Mužstvo opět ukázalo srdce, kdy i po inkasované brance šlo pro 3 body. Cením si taky zvládnutého závěru, kdy jsme silného soupeře nepustili do žádného tlaku a míč jsme drželi na jeho polovině.“

Branky: Martin Bernátek 2x – Hořelica