Reklama
Reklama

Reklama

Články

Cykloturisté využívají nově vyznačený Okruh po výhledech


3. 6. 2016

Od května je v okolí Luhačovic k dispozici nově vyznačená cyklotrasa nazvaná Okruh po výhledech. Pro milovníky v současnosti čím dál více oblíbené cykloturistiky tak přibyla v Lázeňském městě další možnost k příjemnému aktivnímu trávení volného času v sedle bicyklu. U zrodu nové trasy stál místní nadšenec František Divoký, sám vášnivý cyklista. Nemohl samozřejmě chybět ani na oficiálním otevření trasy, společné projížďce, která se konala 7. května. Nápad vytrasovat a vyznačit okruh vznikl prý poměrně jednoduše.

„Chtěl jsem, aby i ostatní lidé trochu víc poznali zajímavá místa v našem krásném okolí kolem Komonce," poznamenal Divoký. Okruh je proto zřetelně vyznačen kovovými šipkamy s popisem ve žluté barvě. A kde na ony šipky lze narazit? „Na okruh se dá napojit z hodně míst, osobně ale doporučuji startovat od hotelu Vega v Pozlovicích, kde se taky nachází oficiální start a jsou zde k dispozici mapy a vysvětlivky," poznamenal Divoký.
Od Vegy pak Okruh pokračuje dále. „Začíná stoupáním od hotelu Vega směrem na nejvyšší bod trasy, vrchol Komonce. Odtud se již sjíždí ke zřícenině hradu Světlov a dále nastává z mého pohledu nejzajímavější část okruhu s krásnými výhledy po hřebenu směrem k obci Pradliska, tam se trasa stáčí směrem k Řetechovu a dále směrem do Luhačovic a pokračuje k Přehradě Jurkovičovou Alejí," popsal Divoký. Cyklisté mají ale nejen nově vyznačenu zajímavou trasu. „Na trase jsou vybudovány u každého z výhledů lavičky k odpočinku a relaxaci," nastínil Divoký. To samozřejmě nebylo zadarmo. „Okruh byl vybudován za podpory hotelu Vega a neziskového spolku cyklotoulky Luhačovice," vysvětlil Divoký. Trasou už se projela za její fungování řada lidí. „Jen oficiálního otevření okruhu se společnou vyjížďkou které se zúčastnilo téměř sedmdesát lidí," upozornil Divoký. Trasa je podle něj ideální způsob, jak si vychutnat krásu okolní přírody kolem Luhačovic. „Troufnu si tvrdit, že místní okolí znám velmi dobře a myslím, že vyhlídkový okruh nabízí jedny z nejhezčích míst, které zde kolem Komonce máme, což se mi taky potvrdilo ze spokojených reakci od lidí hned po projížďce," podotkl Divoký. Zmínil ale také, že trasu není potřeba absolvovat nutně na kole. „Okruh je vhodný jak pro pěší tak i cyklisty. Jeho délka je 17km a obtížnost je střední úrovně. Organizované vyjížďky se zúčastnili jak trénování, tak i netrenovaní, děti a taky někteří důchodového věku a všichni okruh zvládli bez nějaké újmy na zdraví," pousmál se při vzpomínce na vydařené oficiální otevírání trasy Divoký.

FOTOGALERIE (snímky: archiv F. Divokého)

Autor: Nikola Synek