Senioři se utkali v oblíbené hře pétanque

Na dvě stě seniorů se ve čtvrtek 26. května v Luhačovicích utkalo v oblíbené hře pétanque v rámci třetího ročníku turnaje Senior Cup. Ten pro ně uspořádal Zlínský kraj ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a Lázněmi Luhačovice, a.s. Turnaje se zúčastnilo 42 týmů z různých domovů pro seniory nebo různých klubů a organizací, ve kterých se lidé starší generace sdružují.

„Přestože se jedná teprve o třetí ročník turnaje, můžeme říct, že i za tak krátkou dobu si mezi seniory získal obrovskou oblibu, o čemž nejlépe svědčí to, že oproti loňsku tu máme téměř dvojnásobný počet startujících. Tím jsme se zařadili mezi největší turnaje svého druhu v republice. Mám z toho velkou radost, že senioři chtějí trávit svůj čas aktivním způsobem,“ uvedla radní Zlínského kraje pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan, která turnaj zahájila a poté sledovala a povzbuzovala soutěžící během hry.
Pro účastníky turnaje byl nachystán nejen samotný turnaj v oblíbené hře, která je vhodná pro všechny generace, ale také pestrý doprovodný program. V tom byla zahrnuta například výstava fotografií z minulých ročníků, ale i zábavné testy, foto-koutek nebo možnost nechat si změřit krevní tlak. Nechyběl ani kadeřnický koutek pro dámy nebo vystoupení cimbálové muziky Vincúch. Hlavní však samozřejmě bylo prátelské soupeření v oblíbené hře. A jak nakonec třetí ročník turnaje dopadl? Z konečného vítězství se radovali zástupci týmu TON Bystřice pod Hostýnem, na druhém místě skončil Senior Klub Divnice a na místě třetím Klub seniorů Nevšová. Hodnotili se ale také jednotlivci a to v soutěži sympatií, kterou mezi ženami opanovala Helena Němcová z Klubu seniorů Tlumačov a v mužské kategorii zvítězil Vladislav Straka z Krajského svazu diabetiků ČR. O tom, že pétanque mohou hrát lidé i v pokročilém věku svědčí i věk nejstarší účastnicě turnaje, které bylo 91 let. Věkově nejstarší tým pak (celkem 324 let, v průměru na jednoho hráče 81 let) startoval za Klub seniorů Malenovice.

run_function(‚hash‘,’po-modules-photogallery‘,’53546′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(\’1207\‘); $wc[\’id\‘]=(($GLOBALS[\’interpret\‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(\’53546\‘); $wc[\’unique_id\‘]=(($GLOBALS[\’interpret\‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[\’function_id\‘]=\’po-modules-photogallery\‘;‘,’a:0:{}‘); ?>