Reklama
Reklama

Články

Na neobvyklé chování řidiče na kruhovém objezdu upozornil občan. Šofér pak skončil v cele

Místo události - kruhový objezd na ulici Masarykova
Místo události - kruhový objezd na ulici Masarykova

24. 2. 2016

V pondělí 22. února večer mohli lidé na kruhovém objezdu nedaleko luhačovické radnice sledovat nezvyklý úkaz. Tím byl řidič, který tu ve svém vozidle kroužil neustále dokola. Jednomu z místních občanů tento jev přišel tak nezvyklý, že na něj uvědoměle upozornil policii.

„Na místo proto ihned vyjela místní policejní hlídka. Pokyny hlídky však řidič nerespektoval a své vozidlo nezastavil. Podařilo se mu vyjet z kruhového objezdu a pokračovat dál v jízdě po ulici Solné, Zatloukalova až do místa, kde je zákaz vjezdu. Opět policisté vyzvali řidiče k zastavení vozidla, což už učinil, ale snažil se ve vozidle zamknout," popsala incident Lucie Javoříková ze zlínského krajského ředitelství Policie ČR.
Přestože policisté pak otevřeli dveře vozu a znovu s dotyčným výtečníkem komunikovali, muž jich nedbal a se svým vozem se začal znovu rozjíždět.
„Jeden z policistů ale stihl ve voze zatáhnout ruční brzdu a poté se podařilo muže z auta vytáhnout ven. Řidič tak byl zadržen a s pouty na rukou převezen na místní policejní oddělení k provedení dalších úkonů," nastínila Javoříková.
Příslušníci po zadržení nezbednému řidiči „dali dýchnout" a záhy se vysvětlilo, proč jeho chování nebylo v obvyklých mezích. „Policisté provedli dvě dechové zkoušky. Jedna s výslednou hodnotou 2,73 promile a druhá 2,81 promile alkoholu v dechu. Po lékařském vyšetření tak muž skončil v policejní cele, kde strávil celou noc k vystřízlivění," přiblížila Javoříková. Svým jednáním se řidič dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu nyní hrozí až roční pobyt ve vězení.

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat