Reklama
Reklama

Články

Představitelé města popřáli seniorům pěkné Vánoce


14. 12. 2015

Krásné Vánoce a vše nejlepší do roku 2016 popřál obyvatelům Domova pro seniory Luhačovice v pondělí místostarosta Radomil Kop spolu s předsedkyní Výboru pro občanské záležitosti luhačovického městského zastupitelstva Zdenkou Pančochovou a vedoucí sociálního odboru luhačovické radnice Miluší Netíkovou.

Seniory také potěšily svým vystoupením děti z místní mateřské školy. Předvedly jim krátké pásmo, ve kterém nechyběla třeba básnička „Stromečku vstávej – ovoce dávej! Umyj se ustroj se, Je štědrý den!“ Na závěr si všichni společně s žáky mateřinky zazpívali koledu. Děti poté ještě předaly všem vlastnoručně vyrobená vánoční přáníčka.

Asi hodinová návštěva se nesla nadále v přátelském duchu. Při rozhovoru všech přítomných se neprobíralo výhradně jen téma blížících se svátků. Hovořilo se také o tom, jak se svět i lidské vztahy nebo výchova dětí změnily za poslední léta a o co jinší to bylo, když dnešní obyvatelé domova byli ještě dětmi nebo rodiči vychovávajícími malé děti.  Řeč byla také o tom, jak se daří obyvatelům v nové budově, nebo jak jsou spokojeni se stravou, která se do zařízení dováží. Nechybělo vtipkování na různá témata, ale na řadu přišly také závažnější informace, které se přímo týkají lokality okolí domova u Družstevní ulice. „Podařilo se tu konečně získat povolení na vybudování nového mostku přes řeku,“ informoval přítomné místostarosta Kop. Obyvatele i personál domova zaujala velmi také informace o chystané opravě Družstevní a s ní spojený připravovaný vznik nové autobusové zastávky. „Mělo by se to uskutečnit už během roku 2016,“ poznamenal Kop.

Koncem setkání návštěva předala obyvatelům zařízendomova drobné vánoční pozornosti od města. Seniorky zase na oplátku podarovali místostarostu a jeho společnice dekorativními kytičkami vyrobenými z listí. Poté se zástupci radnice vydali pozdravit obdobně také starší občany bydlící v zařízení Strahov. 

 

FOTOGALERIE

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat