Reklama
Reklama

Články

V září se uskuteční Dny Charity Luhačovice

Charita nabídne také bezplatné měření glykémie (foto Charita Luhačovice)
Charita nabídne také bezplatné měření glykémie (foto Charita Luhačovice)

26. 8. 2015

Během prvního poprázdninového měsíce mohou lidé zavítat na Dny Charity Luhačovice. Začne je 1. září Den otevřených dveří v budově Charity Svaté rodiny na luhačovické adrese Hradisko 100. 

„Každý týden pořádáme nejrůznější akce určené veřejnosti. Těšit se můžete na turnaj v ruských kuželkách, bezplatné měření glykémie a podobně. Vidět a zažít, je přece lepší než slyšet a přečíst,“ poznamenala za luhačovickou Charitu Anna Martincová.

Charita Luhačovice oslavila v loňském roce 10 let existence a kromě svého sídla, kde je denní stacionář, nabízí svým klientům také terénní služby, a to nejen v Luhačovicích a jejich místních částech, ale také v Pozlovicích, Podhradí, Biskupicích, Ludkovicích, Horní Lhotě, Dolní Lhotě a  Sehradicích. Služby se zaměřují zejména na seniory a zdravotně postižené, kteří nejsou zcela soběstační.

„Poskytujeme pečovatelskou službu v domácnostech našich klientů a pomáháme jim, co nejdéle setrvat v domácím prostředí. Klient si sám smluvně sjednává určité úkony péče o vlastní osobu, domácnost, nákupy apodobně,“ nastínila Martincová.

Denní stacionář v budově Charity je zaměřen na podobnou klientelu. „Úkolem denního stacionáře je komplexně se postarat o klienta a zároveň ho podporovat v rozvíjení jeho schopností, dovedností a sociálních kontaktech,“ dodala Martincová. Charita má ve své bohulibé činnosti řadu podporovatelů, kteří pomáhají například materiálně či finančně. Pomoci může ale v podstatě každý, pokud chce přiložit ruku k dílu. „Může se stát akreditovaným dobrovolníkem. Dobrovolník je člověk, který bez nároku na odměnu věnuje svůj čas, um a energii ve prospěch druhýchm,“ uzavřela Martincová.

 

PROGRAM DNŮ CHARITY LUHAČOVICE

Program Dnů Charity Luhačovice

Autor: Nikola Synek

Mohlo by vás zajímat