Florbalový turnaj mladších žáků

V Želechovicích nad Dřevnicí se v sobotu 17. ledna 2015 uskutečnil turnaj mladších žáků ve florbalu. Turnaje se zúčastnilo šest týmů. Výběr žáků DDM Luhačovice se ve svém prvním utkání střetl s Halenkovicemi.

Chlapci svým úvodním výkonem dobře vstoupili do turnaje a dokázali po gólech Tomáše Martince, Martina Miklase a Martina Andrle zvítězit 3:2. Do druhého zápasu naši žáci nastoupili proti domácím Želechovicím. Góly střelecky naladěných borců Miklase a Martince rozhodli utkání v náš prospěch. Třetí zápas kluci opět zvládli, tentokráte proti ZŠ Okružní Zlín zvítězili 4:0, góly Martinec 2x, Josef Goldman, Jindra Caletka. Náš tým se měnil v rozjetý vlak, který nebylo možno žádným způsobem zastavit. Čtvrtý zápas nás chtěl prověřit tým z DDM Napajedla a zdálo se, že nám tahají za brzdu. Jen těžko jsme odolávali jejich náporu. Nakonec se podařilo uhrát alespoň remízu 2:2. Pokud jsme chtěli skončit na prvním místě, nezbývalo nic jiného, než poslední utkání vyhrát. Čekalo nás velmi vyrovnané, vyhecované a nervózní utkání. Ovšem v 6. minutě utkání nás do vedení poslal T. Martinec, do konce první půle se nic nezměnilo. Druhá půle a 32. vteřina utkání opět patřila Tomášovi, který zvyšoval na 2:0. Utkání se zklidnilo. Náš soupeř bohužel snížil na 2:1. V důležité chvíli se opět zapsal do tabulky střelců Martin Andrle a zvýšil na 3:1. I přes fantastické zákroky brankaře Jakuba Slováka se zlínským hráčům podařilo vstřelit ještě jeden gól, na 3:2, který padl asi 30 vteřin do konce utkání. Zkušení hráči našeho týmu již s přehledem výsledek pohlídali. Závěrečný hvizd znamenal velkou radost a oslavu našeho vítězství v celém turnaji. Zlaté medaile byly NAŠE.

Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen Tomáš Martinec (gólostroj) – 5 zápasů = 7 gólů

Sestava týmu mladších žáků DDM Luhačovice: Martin Andrle, Martin Miklas, Radim Pinďák, Radim Lukeš, David Humeník, Jindřich Caletka, Václav Gonda, Jakub Slovák, Tomáš Martinec, Josef Goldmann, Marek Buráň