Orientační běžci dovezli medaile, Sýkora letos už třetí republikové zlato

Medaile z mistrovství republiky v orientačním běhu na klasické trati přivezli členové luhačovického oddílu. Na akci pořádané o posledním zářiovém víkendu ve Stráži pod Ralskem nejlépe z týmu lázeňského města uspěl v kategorii mladšího dorostu Vojtěch Sýkora, který přivezl zlatou medaili.

To se mu podařilo letos už potřetí. Získal totiž také titul mistra republiky na krátké trati a ve sprintu. Sýkora vyhrál svůj třetí letošní titul, když zvládnul v čase 54:15 trať o délce 7,3 kilometru s převýšením 360 metrů. Pro srovnání krátkou trať běhají nejlepší za přibližně 25 minut a sprint je stavěn na čas nejúspěšnějších závodníků kolem 12 minut. Republikové mistrovské tituly ale pro Sýkoru nejsou jedinými úspěchy.
„Vojta letos navíc vyhrál i celostátní řebříček hodnotící jedenáct vrcholných závodů sezóny, přičemž v šesti zvítězil a ve zbývajících byl pokaždé na stupních vítězů. Reprezentoval také naši republiku na mistrovství Evropy v Makedonii, odkud přivezl dva bronzy ze sprintu a štafet a šesté místo z klasiky,“ uvedl vedoucí Oddílu orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice Libor Slezák.
Cenný kov na mistrovství ve Stráži pod Ralskem získal ale i další z členů luhačovického oddílu Štěpán Mudrák, který uspěl mezi staršími dorostenci a obsadil stříbrnou příčku. „Trať o délce 8,8 kilometrů s převýšením 425 metrů zvládnul v čase 62:42, přičemž další dva závodníci za ním doběhli v odstupu do pěti sekund,“ nastínil Slezák.
Za zdařilou se dá považovat i účast ostatních luhačovických běžců na tomto mistrovství. „Dalšími úspěchy je šesté místo mezi mladším dorostem, které obsadil Libor Černocký a šestnáctý ve stejné kategorii doběhl Honza Vopařil. V juniorech pak skončil devátý Jonáš Hubáček,“ doplnil Slezák.
Posledním významným závodem letošní sezóny bude MČR štafet a smíšených družstev, které se uskuteční na Plzeňsku 11. a 12. října opět za účasti luhačovických závodníků, kteří ani zde nejsou bez šance na cenné kovy.