Reklama
Reklama

Články

Škola historických tanců


28. 1. 2014

Od pátku do neděle 24. až 26. ledna se v Luhačovicích uskutečnil pro všechny zájemce víkendový seminář s výukou tanců z prostředí šlechtických dvorů i měšťanských vrstev 13. až 15. století.

 

 Akci zorganizoval Dům dětí a mládeže Luhačovice již po osmé. Lektorem semináře byl už klasicky Miroslav Smaha, který se historickým tancům věnuje téměř celý svůj dosavadní život.

„Řada lidí sem jezdí, proto aby se odreagovali, aby zapomněli na starosti a shon všedního dne a aby tady poznali nové lidi. Také se mi spousta lidí svěřila, že tanec pro ně působí jako lék. Je to známé, je to pravda, hudba i tanec jsou skutečně lékem. Znám to i z vlastní zkušenosti a můžu všem tuto medicínu vřele doporučit." přiblížil skutečnost, co tanec znamená pro samotného lektora tanečního semináře, Miroslava Smahu.

Součástí semináře byl taky taneční večer se živou hudbou, který se konal v sobotu, v klubu Sokolka. Tam mohli příznivci historických tanců předvést, co se stihli naučit. Seminář zahrnoval celkem 12 hodin lekcí historických tanců. Výuka byla přizpůsobena s ohledem na úroveň začátečníků i pokročilých.

Autor: Adam Sekanina

Mohlo by vás zajímat