Reklama
Reklama

Články

Anton Čonka vítěz letošní Akademie Václava Hudečka


13. 8. 2013

V pátek 9. srpna se předávaly ceny XVII. ročníku Akademie Václava Hudečka konané pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka. Kromě Mistra Václava Hudečka, byl přítomen i jeho nepostradatelný pomocník, absolvent a vítěz minulých ročníků, dvaadvacetiletý rodák z Prahy Jan Mráček.

„Letošní absolventi byli velmi dobře připravení a rozhodování o ocenění bylo velmi náročné. Je úžasné, jak studenti na sobě stále pracují. Neusínají na vavřínech, i když sklízejí úspěchy na mezinárodních pódiích. Hodně na sobě pracují a to je potřeba pro jejich další hudební život," zhodnotil Jan Mráček.

Letošní týdenní houslovou akademii absolvovalo 18 studentů. Nejmladší účastnice byla jedenáctiletá Klára Zayková. Hlavní cenu, mistrovský nástroj postavený Mistrem Petrem Raczem z Lubů u Chebu, získal dvacetiletý Anton Čonka. Ten si odnesl také Cenu hejtmana Zlínského kraje.  Anton Čonka pochází z Prešova. Vystudoval konzervatoř v Košicích, jeho profesorem byl Karol Petroczi. Nyní šestým rokem studuje na pražské konzervatoři u profesora Pavla Kudeláska. Na luhačovické akademii byl letos počtvrté.

„Pečlivě jsem se připravoval a hrálo se mi skutečně výborně. Pan Hudeček se svojí paní jsou skvělí a panuje zde výborná atmosféra. Do budoucna by mě bavila komorní hra. Se sestrou máme klavírní trio," svěřil se Anton Čonka, vítěz letošních houslových kurzů.

Záznam z předávání cen a ocenění můžete sledovat premiérově od úterý 13. srpna na www.luhacovice.cz

Autor: Olga Skovajsová

Mohlo by vás zajímat