Tradiční triatlon s netradičním hostem Ľubomírem Smatanou

V neděli 11. srpna se běžel už čtvrtý otevřený orientační závod v triatlonu. Na start se postavilo 29 závodníků, vesměs orientačních běžců místního oddílu. Celý závod se ctí absolvoval, redaktor Českého rozhlasu 1 Radiožurnál, sympatický Ľubomír Smatana. V současné době vyrábí úspěšný pořad Prázdniny na přání.

Závod LCE3aTlon 2013 startoval v deset hodin na rybníku mezi Slopným a Loučkou. Muži na Křešově plavali 560 metrů. Dvě ženy a jeden dorostenec měli trať ve všech disciplínách kratší. Rychlé převlečení a pak už dalších 22 kilometrů na horském kole. Pak už závěrečný běh v délce 10 kilometrů.

„Počasí je dnes úplně super. Trať suchá, jen tu a tam nějaká kaluž, ale to je vždycky. Letos nás závodilo asi o deset míň než loni. To proto, že triatlon koliduje s dalším vícedenními závody,“ vysvětlil Libor Slezák, hlavní pořadatel závodu.

Vítězem závodu se stal student druhého ročníku ČVUT oboru informační technologie. Dvacetiletý orientační běžec ze Zlína Tomáš Kolárik (1:50:29). Druhý doběhl Zdeněk Slezák (1:50:49), třetí Michal Petrla (1:51:12).

„Nejtěžší byl běh, protože byl poslední. Plavání jsem trošku šetřil, kolo jsem jel naplno. Závěrečná pasáž běhu, byla skutečně náročná,“ svěřil se těsně po závodu vítěz Tomáš Kolárik.

Na zkrácené trati doběhl jako první, čtrnáctiletý Jan Vopařil (1:59:24). První ženou byla Petra Macková (2:04:30). Třetí – loňská vítězka Bára Vavrysová (2:05:39).

Těsně po závodu se Ľubomír Smatana svěřil: „Putování po českých zemích je nejen práce, ale i zábava. Triatlon jsem nikdy neabsolvoval. Navíc jsem poprve na luhačovicku. Moc se mi tu líbí, a kdybych se mohl při závodu více dívat kolem sebe, tak bych si to užil ještě víc.

run_function(‚hash‘,’po-modules-photogallery‘,’13687′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚705‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚13687‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’po-modules-photogallery‘;‘,’a:0:{}‘); ?>