Reklama
Reklama

Články

Pro spokojenost běžkařů


11. 1. 2013

V rámci projektu Bílou stopou Zálesím budou za vhodných sněhových podmínek na katastrálním území obcí Luhačovice, Pozlovice, Podhradí, Provodov, Horní Lhota, Slopné, Velký Ořechov, Dobrkovice, Kelníky udržovány následují běžkařské stopy:

Mikroregion Luhačovické Zálesí se bude starat o běžkařské stopy ve svém regionu. Sdružuje obce, steré se budou podílet na úhradách za tuto údržbu, a to na základě smlouvy o poskytnutí neinvestičního závazku. Území  údržby stop je  vymezeno katastrálním územím kam patří Luhačovice, Pozlovice, Podhradí, Provodov, Horní Lhota, Slopné, Velký Ořechov, Dobrkovice a Kelníky.

Trasy běžkařských stop se dělí na hlavní trasy, vedlejší trasy a místní trasy.

Magistrála je určena: Pozlovice (u Vegy) – Pozlovice (u kostela) – Pozlovice (u hotelu Niva) – Pozlovice (u kostela) - Pozlovice (u Vegy) – okruh Vega – cyklotrasa 5056 – Luhačovice (Řetechov) a zpět.
Délka: 10 km 
Převýšení: 448 metrů
Obtížnost: lehká

Hlavní trasa var.  1A je určenaVelký Ořechov  - Velký Ořechov (Doubí) a zpět – Dobrkovice (pila) a zpět, případně Velký Ořechov  - Velký Ořechov (Doubí) a zpět – Kelníky a zpět.
Délka: 13 km
Převýšení: 380 metrů
Obtížnost: lehká

Hlavní trasa var.  1B je určenaPozlovice (u Vegy) – okruh Vega – Horní Lhota (Hory) – Horní Lhota (Sehrad) – Horní Lhota (Tutkovské sedlo) a zpět.
Délka: 11 km 
Převýšení: 487 metrů
Obtížnost: střední

Hlavní trasa var.  1C je určena:  Pozlovice (u Vegy) – okruh Vega – cyklotrasa 5056 – Provodov (Malenisko) – Podhradí (Starý Světlov) - okruh Vega a zpět .
Délka: 13 km 
Převýšení: 752 metrů
Obtížnost: střední

 „Byly zakoupeny dva skútry VENTURE. Jedno zařízení je umístěno ve Sportovním klubu Slavičín, druhé zařízení je v hotelu Vega. Hotel Vega má smlouvu s Mikroregionem Luhačovické Zálesí. S dalšími obcemi, které chtějí běžecké stopy lisovat a udržovat, byly vypracovány dodatky. Pro město Luhačovice to znamená, že poskytuje zálohu na lisování stop. Jedná se jen o náklady na pohonné hmoty a na pracovníka,“ uvedla Marie Semelová, místostarostka města Luhačovice.

Magistrála bude udržována minimálně 1x týdně, a to v pátek, dovolí-li to sněhová pokrývka. Hlavní trasa bude udržována minimálně 1x týdně, a to v sobotu dopoledne. Vedlejší  a místní trasy budou  udržovány podle požadavků jednotlivých obcí.

„Běžkařské trasy budou udržovány v zimním období za příznivých sněhových a povětrnostních podmínek, a to od listopadu do března dané zimní sezóny. Projekt je sjednán na dobu pěti let. Město bude platit zálohu v polovině listopadu. Mělo by se jednat 10 tisíc korun za sezonu,“ dodala Marie Semelová.

Autor:

Mohlo by vás zajímat