Reklama
Reklama

Reklama

Články

V Luhačovicích se vychovávají noví Rosičtí, Nedvědové a Poborští


8. 11. 2012

Od 4. září se dvakrát týdně schází dvaadvacet malých fotbalistů v tělocvičně základní školy. Více než dva měsíce tu funguje fotbalová akademie, která má děti organizovat a hravou formou je přitáhnout k pohybu.

Děti trénují ve dvou kategoriích (4 – 6 let a 6 – 8 let). Tréninková jednotka trvá  hodinu a půl, ale vzhledem k věku dětí je hodina pohybu dostačující. Děti se rozcvičují, protahují, dělají běžeckou abecedu, strečink a hry s míčem. Vše probíhá pod dohledem rodičů a za asistence zkušených trenérů.

„Fotbalovou akademii podporuje základní škola, město Luhačovice a akciová společnost Lázně Luhačovice. Ta přislíbila pravidelné rehabilitace malých sportovců. Jde nám především o radost z pohybu dětí, aby byly určitým způsobem organizovány a odborně vedeny,“ uvedl Ludvík Blažej, hlavní trenér fotbalové akademie.

Při fotbalové akademii vzniklo občanské sdružení, které je řádně zaregistrováno. Byl sestaven výkonný výbor, který valná hromada schválila. Všechny aktivity jsou zdarma, vše je postaveno na sponzorech a dobrovolnosti.

 

Autor: Olga Skovajsová