Reklama
Reklama

Články

Václav Hudeček si na akademii letos přivezl asistenta


1. 8. 2012

V pondělí 30. července byl v sále Rondo kulturního domu Elektra, slavnostně zahájen šestnáctý ročník Akademie Václava Hudečka. Společně s Mistrem vystoupila  houslistka Markéta Dominikusová, loňská vítězka kurzů Václava Hudečka.

 Sedmnáctiletá studentka pražské konzervatoře loni  získala mistrovský nástroj postavený uznávaným  mistrem Petrem Raczem z Lubů u Chebu. Součástí ceny byla  aktivní účast na Adventních a Vánočních koncertech Václava Hudečka.

„Na loňské akademii jsem obdržela nádherné housle a možnost absolvovat turné s panem Hudečkem. Tyto koncerty jsme absolvovali na přelomu roku. Byla to pro mě obrovská zkušenost, poznala jsem spoustu nových míst. A to hlavní, zahrála jsem si s panem Hudečkem," vysvětlila Markéta Dominikusová, loňská vítězka kurzů.

Od pondělí 30. července do soboty 11. srpna proběhne v rámci akademie devět koncertů.

Bude se hrát v hlavním sále kulturního domu Elektra, v kostele Svaté rodiny v Luhačovicích, v Lázeňském divadle, v hale Vincentka, v Poutním kostele narození Panny Marie ve Štípě a na zámku Nový Světlov v Bojkovicích.

„Po loňské výborné zkušenosti se zámkem Nový Světlov v Bojkovicích, se tu opět vracíme. Po slavnostním zakončení tu proběhne příjemný koncert Ozvěny akademie Václava Hudečka. Představí se tam letošní vítěz nebo vítězka. Další novinkou je, že letos budu mít asistenta. Bude to náš dlouholetý frekventant Jan Mráček, který je už tak dobrý, že je spíše mým kolegou než studentem. Vzhledem k tomu, že chtěl přijet do Luhačovic, tak jsem si pro něho vymyslel tuto práci. Bude se věnovat těm nejmladším. Protože  rozdíly, v porovnání s těmi  staršími, jsou někdy velké. Když se to osvědčí, tak bych v budoucnu ty nejlepší absolventy zval na post asistentů," uvedl Václav Hudeček, houslový virtuos.

Na houslové kurzy Václava Hudečka přijelo letos do Luhačovic osmnáct studentů – třináct dívek a pět chlapců. Sedm frekventantů akademii absolvovalo i v minulých letech. Luhačovické houslové kurzy pořádá Sdružení Václava Hudečka za podpory Zlínského kraje, města Luhačovice, Lázní Luhačovice a. s. a pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka.  Záznam ze zahajovacího koncertu XVI. ročníku Akademie Václava Hudečka, můžete sledovat v Týdeníku od úterý 31. července na www.luhacovice.cz

Autor: Olga Skovajsová

Mohlo by vás zajímat