V Luhačovicích nejlepší Bína

Překvapivým vítězem dalšího sílu seriálu Cofidis Český pohár na silnici se stal Martin Bína, cyklokrosař z celku ČEZ Cyklo Team Tábor. V extrémně těžkém závodu v Luhačovicích, za extrémně nepříznivého počasí zvítězil s náskokem 47 sekund před mladíkem Janem Hirtem (CK Atény 2004) a třetí projel cílovou páskou Vojtěch Hačecký z Dukly Praha.

Na jezdce čekaly čtyři okruhy o celkové délce 134 kilometrů. V úvodu sice bylo slunečno, ale dva okruhy poté pršelo tak silně, že stěrače doprovodných aut měly co dělat. Od startu se sice jezdci dvou nejlepších českých stájí Whirlpool Author a Dukly Praha pokoušeli o úniky, ale v náročném terénu, kdy na okruhy byly tři těžké kopce, a cyklisté nastoupali přes čtyři tisíce výškových metrů, se žádný útok nepodařil. Takže postupně odpadali cyklisté, kteří rychlému tempu nestačili.

Až v posledním kole odjela dvojice Hirt a Vojtěch Hačecký, ale rychle si je dojel Bína, který spolu se svými spolujezdci z ČEZ Cyklo Team Tábor silniční specialisty pořádně proháněli. Bína navíc v předposledním kopci nastoupil, dvojici z úniku nechal za sebou a s bezpečným náskokem si dojel pro premiérové silniční pohárové vítězství ve své kariéře.

Stejně spokojen byl jistě i jedenadvacetiletý Hirt, který zažil týden snů. V sobotu si dojel na závodu druhé kategorie UCI Okolo Slovenska pro páté místo v celkovém hodnocení, dnes za sebou nechal prakticky kompletní domácí špičku. V kopcovitém terénu se dařilo i dalším táborským cyklistů. Ondřej Bambula přivedl do cíle na pátém místě hlavní skupinu, devatenáctiletý Michael Boroš skončil dvanáctý. Ze 79 cyklistů na startu jich do cíle dorazilo pouze 28.

„Kopce byly hodně těžké a větší týmy nemohly moc taktizovat. Cítil jsem se dost dobře, a když odjela dvojice Hirt – Hačecký, tak jsem si je svým tempem sám dojel. A asi dvacet kilometrů před cílem jsem nakonec ujel i jim. V terénu jsem získal dost úspěchů, na silnici je toto vítězství mé největší,“ řekl čtvrtý muž z mistrovství světa z cyklokrosu z roku 2010, který se k závodění vrací praktiky po dvouleté pauze zaviněné zraněním.

Výsledky:

1. Bína (ČEZ Cyklo Team Tábor) 3:36:05, 2. Hirt (CK Atény 2004) +47, 3. V. Hačecký (Dukla Praha) +1:12, 4. Hudeček (Whirlpool Author) +2:24, 5. Bambula +3:21, 6. M. Hačecký (Dukla Praha), 7. Bucháček (Whirlpool Author) oba +3:23, 8. Dlask (RSC Amplatz), 9. Kratochvíla (ARBÖ Gebürderweiss Poberdorfer), 10. Ehrenberger (Favorit Brno) všichni +3:29.

run_function(‚id‘,’41‘,’12505′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚389‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚12505‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’41‘;‘,’a:0:{}‘); ?>