Prázdniny na bruslích

Prázdniny tak trochu pracovně tráví osm školáků ve Sportovním areálu Golf v Luhačovicích Na Jamě. V týdnu od 8. do 12. srpna se na příměstském táboře učí bruslit. Jsou to děti především z Luhačovic a Pozlovic. Pod laskavým dohledem školených instruktorů, se učí jízdu do oblouku, padat na trávě, zapojovat ruce při jízdě, překládání vpřed nebo otáčení. Děti jsou na táboře od 8 do 16 hodiny a kromě výuky bruslení podnikají výlety do okolí, hrají společenské hry, a především zažívají spoustu legrace.

„Naše mateřská firma vypracovala manuál, podle kterého se řídíme. Je to koncipováno tak, aby děti začínaly od nejjednodušší prvků a pomalu získávaly větší jistotu. Máme tady jen jedno dítě, které na bruslích nikdy nestálo, ale jde mu to moc dobře. Jinak jsou to spíše malí bruslaři, u kterých se snažíme odbourat špatné návyky. Bruslíme maximálně tři hodiny denně, aby je to bavilo. Naši instruktoři jsou vyškolení, tak že není problém se na cokoliv zeptat, s rodiči konzultujeme výstroj, třeba kolik do začátku investovat do bruslí a chráničů,“ vysvětlil Patrik Hetmer, vedoucí luhačovické pobočky HEPA outdoor fitness.

In-line bruslení se k nám dostalo před několika lety z USA a mnoho používaných termínů je odvozeno z americké angličtiny. Kolébka in-line bruslení však leží v Evropě. Bruslení mimo ledovou plochu bylo poprvé veřejně předvedeno kolem roku 1760 a od té doby prošlo překotným vývojem. Teprve koncem 19. století se dostaly na trh první kolečkové brusle. Na počátku 20. století se začaly zakládat první spolky. Největším cílem dnešních bruslařů je dostat in-line bruslení jako jednu z disciplín na olympijské hry.

run_function(‚id‘,’41‘,’13099′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚156‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚13099‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’41‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Hlavní partneři