Reklama
Reklama

Články

Prameny jsou posvěceny

Otevírání pramenů 2011
Otevírání pramenů 2011

16. 5. 2011

Tradiční Otevírání pramenů ve dnech 13. - 15. května přilákalo do našeho města i přes nepříznivé předpovědi počasí velké množství návštěvníků. Programy byly koncipovány tak, aby si každý mohl vybrat a i přes to, že počasí nebylo ideální, odjížděli z Luhačovic spokojení návštěvníci i účinkující.

Otevírání pramenů 2011Putování za osobnostmi z historie Luhačovic, které přiblížili svým spolužákům i četným divákům žáci Základní školy v Luhačovicích, hudební dostaveníčka s žáky ZUŠ Luhačovice, historická kola, automobily, výstava v hale Vincentka, hojně navštívená beseda u cimbálu a nezapomenutelný koncert Bratří Ebenů. Nedělní průvod se svěcením musel být kvůli dešti přesunut do kostela, do haly Vincentka a na kolonádu, ale velké množství diváků počasí neodradilo. Cestu si našli i do sálu MěDK Elektra, kde musel být přesunut hlavní odpolední program.

Otevírání pramenů 2011Úvodním slovům starosty města Františka Hubáčka, generálního ředitele a předsedy představenstva Lázní Luhačovice, a. s. Josefa Krůžely a hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka, předcházely nejmenší děti ze souboru Malé Zálesí, poté již následovaly krásné, královničky ze souboru Bítešan Velká Bíteš, temperamentní Radovan a Pozdní sběr z Napajedel, Valašský soubor písní a tanců Ovčák z Hovězí. Závěr patřil třem generacím Malého Zálesí. Podtáčané v podání dětské skupiny, Pozlovská točená mládežnické skupiny a Zahrajte mně muzikanti nejstarších členů ve spojení s roztomilostí malých Zálesáčků v úvodu ukázaly, že folklor v Luhačovicích žije a žít bude.

Závěr patřil vybraným žákům ZUŠ Luhačovice, kteří v neděli večer vystoupili společně s houslistkou Hanou Tesařovou a klavíristkou Marií Humpolovou na koncertě v kostele.

Autor: Luhainfo

Mohlo by vás zajímat