Reklama
Reklama

Rekonstrukce školní jídelny

Rekonstrukce školní jídelny v MŠ Luhačovice

 

Mateřská škola Luhačovice, se po více než 30 letech svého provozu, dočkala kompletní modernizace školní jídelny. Většina zařízení kuchyně byla ještě původní a postupně dosluhovala, nebo byla potřeba častého a nákladného servisu. Nutnost výměny z důvodu zastaralosti a poruchovosti byla také u rozvodů vody, plynu, elektřiny a vzduchotechniky. Rekonstrukcí si neprošla jen samotná kuchyně, ale také všechny sklady, přípravny a ostatní prostory školní jídelny.

                Všechny děti se 30. 6. 2016 rozloučily se školkou a začaly si užívat letních prázdnin. Školní jídelna byla vyklizena a předána stavební společnosti k zahájení dvouměsíční rekonstrukce. Čas na provedení nebyl příliš dlouhý a v průběhu prací se někdy zdál nesplnitelný. Termín byl však stanoven především s ohledem na děti a jejich rodiče. Společným úsilím dodavatelů, subdodavatelů a zaměstnanců mateřské školy, se nám podařilo cíl splnit a 1. září 2016 byl uvařen první oběd v nové kuchyni.

                Provoz MŠ Luhačovice byl v červenci uzavřen a děti se vrátily do školky první den v srpnu. V průběhu rekonstrukce, bylo stravovaní dětí zajištěno podáváním ranních a odpoledních svačinek ve třídách. Na oběd si děti chodily se svými učitelkami do jídelny ZŠ Luhačovice. Děti tak dostaly možnost vyzkoušet si stravovaní ve velké jídelně, což se jim evidentně líbilo. Velké poděkování si zaslouží personál kuchyně a zaměstnanci MŠ, kteří zvládli 31. 8. uvařit dětem v kuchyni ZŠ, následně všechno přestěhovat a uklidit. Hned druhý den 1. 9. uvařit jídlo v nové kuchyni a přivítat malé strávníky.

                Nová školní jídelna je vybavena moderním zařízením a technologiemi, které umožňují držet krok s moderním trendem ve stravování. Významným pomocníkem a srdcem naší kuchyně se stal konvektomat nové generace, který nám umožní vaření v páře, pečení horkým vzduchem nebo kombinaci pečení a vaření. K vaření patří také úklid a k tomu máme novou profesionální myčku, která nahradí dřívější ruční mytí nádobí. Veškeré zařízení je přizpůsobeno provozu pro přípravu stravy dětem dle požadovaných hygienických předpisů a norem.

                Jsme rádi, že nová moderní kuchyně v jediné MŠ v Luhačovicích přispěje k dalšímu rozvoji ve zdravém způsobu stravování. Školní jídelna je povinna připravovat pokrmy z čerstvých a zdravotně nezávadných surovin a dbát přitom na dodržování správných technologických postupů při jejich přípravě. Jídlo ve školní jídelně je vydáváno neprodleně po uvaření. Díky novým moderním technologiím, dodržováním hygienických předpisů a správné výrobní praxi, je ve školní jídelně zajištěna naprostá bezpečnost přípravy pokrmů.

Správně realizované školní stravování významně přispívá ke kladnému formování správných stravovacích návyků, zdravému životnímu stylu, osvojování a upevňování hygienických a společenských norem, pravidel stolování apod.

 

Irena Lišková – vedoucí ŠJ MŠ Luhačovice

 

Kuchyně před rekonstrukcí:                                                               

 

 

Kuchyně v průběhu rekonstrukce:

 

Kuchyně po rekonstrukci: