Reklama
Reklama

TV Luhačovice

Vážení diváci, nově najdete vysílání TV Luhačovice na této stránce a na YouTube. Archiv vysílání do srpna 2014 najdete na stránkách města Luhačovice.

Myslivci zorganizovali sběr odpadků

19. 4. 2019

Počasí 13. dubna sice zrovna nelákalo na sobotní výlet do přírody. To ale nemohlo odradit luhačovické myslivce a skauty, kteří tuto procházku po hranici katastru Luhačovic spojili navíc s brigádou sběru odpadků.


VIDEO: První obnovené Vítání občánků v Luhačovicích po 20 letech

18. 4. 2019

Na luhačovické radnici po dvou desetiletích obnovili slavnost Vítání občánků. Mezi rodinami nedávno narozených dětí byl o akci velký zájem.


VIDEO: Vynášení Mořeny

11. 4. 2019

Také letos se Luhačovice symbolicky definitivně rozloučily se zimou a přivítaly jaro, když folklorní soubor Malé Zálesí vynesl z města Mořenu. Podívejte se, jak tato krásná tradice spojená s průvodem městem vypadá! 


VIDEO: Pracovníci infocenter z celé země se potkali v Luhačovicích

10. 4. 2019

Organizace sdružující turistická informační centra uspořádala své setkání v Luhačovicích. Program pomohly naplánovat také pracovnice místního infocentra, které se podle klasifikace "íček" řadí mezi nejlepší s certifikací A.


VIDEO: Vernisáž výstavy Léčivé stromy

10. 4. 2019

Spoustu informací o stromech i jejich léčivých účincích se lidé mohou dozvědět na nové výstavě v luhačovickém muzeu. Součástí vernisáže bylo i představení dřevěných lidových hudebních nástrojů. 


Domácí (v černém) se utkali s fotbalisty Juřinky

VIDEO: Fotbalisté Luhačovic nedali týmu Juřinky šanci

2. 4. 2019

Po úpěšném prvním utkání jara, sehraném v Brumově, se fotbalisté FK Luhačovice poprvé letos v rámci krajského přeboru představili doma. A krásně! Hostům z Juřinky nasázeli spoustu gólů.


VIDEO: Výstava představuje fenomén vody pomocí unikátních snímků

21. 3. 2019

V luhačovickém Lázeňském léčebném domě Praha je k vidění zajímavá výstava věnovaná vodě, plná unikátních fotografií. Otevřena byla v nových prostorách, které vznikly nedávným rozšířením LLD Praha. Ten si zároveň otevřením výstavy připomněl i svá dvě významná výročí. 


Řetechov (foto J. Hubáček)

Filmový dokument přibližuje luhačovickou místní část Řetechov

20. 3. 2019

O luhačovické místní části Řetechov vznikl krátký dokumentární film Nálady Řetechova. Jednak přibližující malebné prostředí lokality, a to i díky záběrům točených pomocí dronu. Asi dvanáctiminutový snímek ovšem prostřednictvím vzpomínek místní starousedlice také přibližuje život v této lokalitě před mnoha desetiletími. 


VIDEO: Pochovávání basy

13. 3. 2019

Sokolovna v Luhačovicích byla i letos svědkem pochovávání basy. Taneční zábava s průvodem maškar a litaniemi, při kterých se nad nebohou basičkou také vtipně komentuje dění uplynulého roku, opět přilákala množství lidí.