Reklama
Reklama

Společnost

VIDEO: Výstava přibližuje fenomén vody pomocí unikátních snímků

21. 3. 2019

V luhačovickém Lázeňském léčebném domě Praha je k vidění zajímavá výstava věnovaná vodě, plná unikátních fotografií. Otevřena byla v nových prostorách, které vznikly nedávným rozšířením LLD Praha. Ten si zároveň otevřením výstavy připomněl i svá dvě významná výročí. 


Řetechov (foto J. Hubáček)

Filmový dokument přibližuje luhačovickou místní část Řetechov

20. 3. 2019

O luhačovické místní části Řetechov vznikl krátký dokumentární film Nálady Řetechova. Jednak přibližující malebné prostředí lokality, a to i díky záběrům točených pomocí dronu. Asi dvanáctiminutový snímek ovšem prostřednictvím vzpomínek místní starousedlice také přibližuje život v této lokalitě před mnoha desetiletími. 


VIDEO: Pochovávání basy

13. 3. 2019

Sokolovna v Luhačovicích byla i letos svědkem pochovávání basy. Taneční zábava s průvodem maškar a litaniemi, při kterých se nad nebohou basičkou také vtipně komentuje dění uplynulého roku, opět přilákala množství lidí. 


Tříkráloví koledníci a jejich asistenti si užili dopoledne na plovárně Luhačovice

12. 3. 2019

V sobotu 9. března Charita Luhačovice a Římskokatolická farnost v Luhačovicích pozvala dobrovolníky – tříkrálové koledníky a jejich asistenty - na Městskou plovárnu v Luhačovicích.


Vzduchoplavecké cvičení na letošních šibřinkách

VIDEO: Šibřinky provázela vzduchoplavba i vystoupení dívčí kapely

8. 3. 2019

Tanec a hudba, veselé masky, cvičení vzduchoplavby i mladá dívčí kapela a samozřejmě dobrá nálada a oblíbený speciální alkoholický drink Saratoga. Šibřinky v Luhačovicích nabídly i letos skvělou zábavu, podívejte se sami!


Mgr. Karolína Žáčková

Rozhovor s vedoucí denního stacionáře Charity Luhačovice Mgr. Karolínou Žáčkovou

7. 3. 2019

Jednou z činností, kterým se věnuje Charita Luhačovice, je provoz denního stacionáře. Více o této službě, prozradila jeho vedoucí Mgr. Karolína Žáčková.  


Zdemolované vozidlo řídil opilý muž (foto: PČR)

Policisté řešili několik případů opilých řidičů, jeden šofér pod vlivem naboural

4. 3. 2019

Po svém si zřejmě bohužel vyložili masopustní veselí hned tři motoristé,  jejichž jízdu pod vlivem alkoholu museli na přelomu února a března řešit příslušníci luhačovického oddělení Policie ČR. 


Ilustrační foto (archiv)

Výtěžek akce „Dobrý skutek za mobil“ pomůže Domovu pro seniory v Luhačovicích

4. 3. 2019

Dárkové šeky s finančním výtěžkem akce „Dobrý skutek za mobil“, kterou společně zorganizovaly Zlínský kraj a společnost ASEKOL  a.s., byly 25. února na krajském úřadě za účasti radních Margit Balaštíkové a Michaely Blahové slavnostně předány zástupcům Domova pro seniory v Luhačovicích. Domov tyto peníze využije k nákupu polohovatelného lehátka pro své klienty. 


Fašankový průvod masek

Maškary budou k vidění na fašanku i při šibřinkách, pochovají také basu

27. 2. 2019

Masopustní veselice spojené s rejem masek se opět uskuteční také v Luhačovicích. Město potěší fašankový průvod, děti i dospělé čekají šibřinky v sokolovně, kde nebude chybět ani pochovávání basy.