Reklama
Reklama

Společnost

Foto: DSO Luhačovice

Luhačovické saxofony zazněly na Hradě už po dvacáté

15. 11. 2018

Už po dvacáté se Dívčí saxofonový orchestr Luhačovice představil na Pražském hradě při příležitosti akce spojené s předáváním státních vyznamenání. 


Hotel Radun na Martina pořádá už 5. ročník Luhačovické husy

9. 11. 2018

Další ročník akce s kulturním programem, skvělými gastronomickými zážitky a ochutnávkou mladých svatomartinských vín si i letos připravil luahačovický hotel Radun. 


Sokolka letos nabídne vernisáž Marka Brodského i skupinu Abraxas

9. 11. 2018

Další ročník festivalu Sokolka žije se uskuteční v luhačovické sokolovně od středy 14. do soboty 17. listopadu.


Noví zastupitelé také volili vedení města

VIDEO: Ustavující zasedání luhačovického zastupitelstva

6. 11. 2018

Prvního listopadu se poprvé sešlo nové luhačovické zastupitelstvo. Po  slibu a prvních hlasováních také zvolili zastupitelé nové vedení města.


VIDEO: Luhačovické oslavy stého výročí založení Československa

2. 11. 2018

Oslavy 100 let od vzniku Československa nabídly v Luhačovicích celodenní program v sobotu 27. října, tedy v předvečer tohoto významného jubilea. Víte, co vše v Luhačovicích při oslavách bylo k vidění?


Předchozí starostka Marie Semelová gratuluje právě zvolenému starostovi Marianu Ležákovi

Starostou Luhačovic se stal Marian Ležák

1. 11. 2018

Na ustavujícím zasedání nového luhačovického zastupitelstva byl 1. listopadu podle předpokladů zvolen starostou Ing. Marian Ležák, lídr strany PRO Luhačovice, která zvítězila v lázeňském městě v podzimních komunálních volbách. Radu města utvořili zástupci nově vzniklé koalice stran PRO Luhačovice, KDU-ČSL, STAN a uskupení Nezávíslí -Volba pro naše město. Místostarostou...


Město Luhačovice / ilustrační foto (archiv)

Jak kdysi vznik Československa prožívalo lázeňské město? Vše popsal kronikář

28. 10. 2018

Celé Česko včetně Luhačovic a také lidé na Slovensku si v těchto dnech připomínají 100. výročí vzniku Československa.  Jak ale prožívali založení státu a zánik Rakouska-Uherska před sto lety lidé v Luhačovicích? Prozradil nám to zápis v obecní kronice, kterým situaci zdokumentoval kronikář Jakub Balhar. Kronikář tehdejší dění popsal takto:


Eva Urbanová (foto: archiv)

Kulturní dům Elektra nabídne koncert Evy Urbanové i další lahůdky

26. 10. 2018

Na zajímavý program se koncem roku i v dalších měsících mohou těšit návštěvníci kulturního domu Elektra. I po atraktivních podzimní pořadech, jako byla například stendupová show „Na stojáka“ nebo koncert bratra Karla Kryla s premiérou filmu Bratříčku otevírej vrátka, je čeká velmi lákavý program. Hned v nejbližší době si může luhačovické publikum vychutnat...


VIDEO: Drakiáda

25. 10. 2018

Říjen nabídl také druhý ročník drakiády, kterou uspořádal Aeroklub Luhačovice ve spolupráci s DDM. Víte, co vše na akci bylo k vidění?