Reklama
Reklama

Společnost

Burza škol v respiriu ZŠ Luhačovice (foto archiv)

Rozhodování o budoucím povolání může luhačovickým žákům usnadnit burza středních škol i dny otevřených dveří

9. 11. 2017

Mnohým se může zdát, že školní rok sotva začal. Ale pro žáky, kteří v červnu uzavřou svou základní školní docházku, už na rozhodování, kam po základce, příliš času není. Ve výběru jim a samozřejmě jejich rodičům může pomoci burza škol, která se pořádá v úterý 14. listopadu (v den třídních schůzek) přímo na ZŠ Luhačovice. 


Na festivale se představí i trio Žilková-Zbrožek-Pavlásek

Letošní festival Sokolka žije nabídne divadlo se Žilkovou i koncert Šrůmové a Hedla

6. 11. 2017

Herečka Veronika Žilková spolu s Lukášem Pavláskem a Martinem Zbrožkem v komedii Strategický trojúhelník nebo někdejší zpěvačka Tiché Dohody Blanka Šrůmová koncertující v současnosti s další rockovou legendou Janem Saharou Hedlem. To jsou hlavní taháky letošního ročníku luhačovického festivalu Sokolka žije, který se, jak název napovídá, koná v budově místní...


Korunka Luhačovice opět vyzývá k darování krve

31. 10. 2017

Prvního listopadu spolupořádá dobročinná organizace Korunka Luhačovice akci, která má lidi přesvědčit, aby darovali krev. V tento den na transfuzní stanici do Zlína v rámci akce Korunky vyrazí darovat krev například i členový zlínského univerzitního týmu amerického fotbalu "Zlin Golems". 


„Snažíme se žít naplno a nesedět doma,“ říká předsedkyně Spolku aktivních seniorů Zichová.

31. 10. 2017

Luhačovický Spolek aktivních seniorů pro své členy (tedy hlavně členky) organizuje už po léta řadu akcí. Mezi ně patřila například 5. října přednáška o Japonsku konaná v přízemí Městské knihovny, kde je klubovna SAS. Ještě před zajímavým programem určeným i pro nejširší veřejnost, jsem se sešel k rozhovoru s předsedkyní SAS Pavlou Zichovou. K ruce si vzala...


VIDEO: Hasiči z Luhačovic a Řetechova mají nová vozidla

27. 10. 2017

Hasiči z Luhačovic a Řetechova získali nová vozidla. Podívejte se jaká, za kolik a k čemu je budou používat!


Tomáš Matonoha: „Když jsem zkoušel Husáka, zaměřil jsem se na jeho hlas.“

26. 10. 2017

Čtvrtého října vystoupil v Luhačovické Elektře Herec Tomáš Matonoha známý veřejnosti mimo jiné ze standupu Na stojáka, seriálu Comeback nebo třeba z aktuálně probíhající show Tvoje tvář má známý hlas. V Luhačovicích se představil ovšem jako někdejší komunistický totalitní prezident Gustáv Husák, který měl jedné noci právě po zvolení prezidentem ČSSR v roce...


Úřad práce upozorňuje, že se v listopadu uskuteční Burza práce a Přehlídka středních škol

26. 10. 2017

Také lidé z Luhačovic a okolí mohou v listopadu zavítat na Burzu práce a Přehlídku středních škol, kterou připravuje zlínská Krajská pobočka Úřadu práce České republiky. Akce se uskuteční 21. listopadu ve Zlíně. Vystavovateli budou zaměstnavatelé a zástupci středních škol ze Zlínského kraje. 


Volby v Luhačovicích: Nadprůměrná účast voličů a vítězství hnutí ANO

23. 10. 2017

O volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se konaly 20. a 21. října, byl v Luhačovicích zájem a voličská účast zde přesáhla republikový průměr.


VIDEO: Na Svatováclavském jarmarku si lidé také zahráli zajímavé deskové hry

5. 10. 2017

Také letos se 28. září v Luhačovicích konal Svatováclavský jarmark. Kromě občerstvení či nákupu u řady stánků se na něm také lidé mohli dozvědět mnoho věcí o zajímavých deskových hrách, které si samozřejmě mohli i zahrát.