Reklama
Reklama

Společnost

V knihovně se konal literárně - dramatický večer

16. 9. 2019

Ve čtvrtek 12. září v Městské knihovně proběhl literárně-dramatický večer Živé příběhy, akce pořádaná v rámci folklórního festivalu Písní a tancem.


VIDEO: Charita Luhačovice slavila 15 let fungování

12. 9. 2019

Před 15 lety začala fungovat luhačovická Charita. K připomenutí výročí se konala slavnostní mše, kterou celebroval arcibiskup Jan Graubner. 


ilustrační foto: zdroj https://social.industries/blog-home/

Město pořádá debatu s občany

9. 9. 2019

Další z cyklu veřejných setkání s občany pořádá město v úterý 10. září od 18 hodin. Uskuteční se tentokrát v salonku v přízemí Městského domu kultury Elektra (prostor, kde dříve sídlila banka). 

Hlavním tématem  budou kultura a služby ve městě. Lidé se na setkání mohou nejen seznámit s vizemi vedení města a dozvědět se řadu informací, ale především vyjádřit...


FOTOGALERIE: Kloboukový den

9. 9. 2019

V neděli  8. září se v Luhačovicích uskutečnil další ročník Kloboukového dne. 


zařazování dětí do třídy 1. A

VIDEO: Zahájení školního roku v Luhačovicích

6. 9. 2019

V Luhačovicích startoval také letos školní rok uvítáním prvňáčků místní ZŠ a setkáním studentů SOŠ Luhačovice v Elektře. Že nevíte, kolik letos v lázeňském městě prvňáčků nastoupilo nebo na co se mohou tento rok těšit studenti luhačovické střední školy? Odpovědi naleznete ve videu. 


automat nabízí psací pomůcky a jiné školní potřeby

Žákům luhačovické základky nově poslouží automat s psacími potřebami a dalšími pomůckami

29. 8. 2019

Zapomenuté kružítko, vypsaná propiska, ztracený úhloměr? Žádný problém! Alespoň ne pro žáky Základní školy Luhačovice. V novém školním roce si totiž snadno dokoupí některou z uvedených pomůcek nebo třeba i sešit, zvýrazňovače či další věci přímo ve škole ještě před hodinou, a to v automatu, který zde byl před začátkem nového školního roku nově nainstalován.


Chceme nově vydat zpěvník dětských písní, říká vedoucí folklorního souboru Malé Zálesí Alena Slámová

20. 8. 2019

Už řadu let vede Alena Slámová soubor Malé Zálesí, který každoročně prezentuje luhačovický folklor veřejnosti. Jednak na různých pódiových vystoupeních při jarmarcích a festivalech ve městě i jinde, ale v Luhačovicích také při fašankové obchůzce nebo při vynášení Mořeny. Jak jste se k folklóru vůbec dostala Vy sama – bylo to už od mala?


VIDEO: Noc flamenca

30. 7. 2019

V Luhačovicích se opět představilo uskupení El Grupo Andaluz se svým programem Noc Flamenca. Podívejte se, jak skvěle vystupující dokázali zprostředkovat zaplněnému sálu kina Elektra folklór žhavého jihu Španělska! 


Zahajovací koncert AVH - v předu M.Hasoňová a V. Hudeček (foto:J.Omelka)

V Luhačovicích byla zahájena Akademie Václava Hudečka

30. 7. 2019

Zahajovací koncert Svátků hudby v Luhačovicích, které jsou součástí 23. ročníku Akademie Václava Hudečka, se v pondělí 29. července uskutečnil v luhačovickém domě kultury Elektra.