Reklama
Reklama

Společnost

Knihovna zve na besedu s autorkou knih o zdravém životním stylu

25. 9. 2018

Setkání s Jarmilou Manžukovou, autorkou několika publikací věnovaných postoji vhodnému postoji k svému životu a zdraví, nabízí ve středu 26.9 od 18 hodin Městská knihovna Luhačovice. Mandžuková se tématu zdravé výživy a životního stylu věnuje dlouhodobě a napsala také tituly "Slova, která pomáhají aneb Motivace k lepšímu životu", "Dotek léčí tělo, úsměv duši!"...


VIDEO: Vyhlášení vítěze Vesnice roku na festivalu Písní a tancem

21. 9. 2018

Součástí luhačovického folklorního Festivalu Písní a tancem je i vyhlášení vítěze soutěže Vesnice roku. Víte, které z obcí ve finále letos uspěly?


VIDEO: Kloboukový den

20. 9. 2018

Luhačovice byly i letos v září jednu neděli místem s asi nejhustším výskytem lidí v kloboucích široko daleko. Konal se tu totiž už podesáté Kloboukový den.


VIDEO: Manželství v kostce se Zuzanou Kronerovou a Oldřichem Navrátilem

12. 9. 2018

V rámci Dnů slovenské kultury si letos mohlo publikum v luhačovicích vychutnat mimo jiné představení Manželství v kostce se Zuzanou Kronerovou a Oldřichem Navrátilem. Přestože v Česku jej hrají oba obvykle v češtině, paní Kronerová kvůli tématu festivalu i letošnímu stému výročí společného státu udělala výjimku a tak kromě brilantní herecké mluvy v češtině z...


VIDEO: Slavnostní odhalení Jurkovičovy lavičky

12. 9. 2018

Lavička věnovaná Dušanu Jurkovičovi byla v Luhačovicích slavnostně odhalena 4. září. První na ni usedla vnučka tohoto slavného architekta. 


Ovečky z ČT Déčko se sháněly ve velkém i v Luhačovicích

11. 9. 2018

Prázdninová akce televizního programu ČT Déčko nazvaná Sežeňte ovečky se týkala i Luhačovic. Šlo o to, že děti během prázdninových výletů s rodiči měly za využití aplikace v mobilu pomoci pomyslně sehnat rozutíkané ovečky, které jsou symbolem ČT Déčko, zpět do ohrady.


VIDEO: Školní rok začal také žákům luhačovické základky i místní střední školy

10. 9. 2018

I v Luhačovicích přineslo první zářiové pondělí začátek školního roku, svátek to byl samozřejmě hlavně pro prvňáčky místní základky. 


Ilustrační foto (archiv)

V roce 100. výročí Československa bude festival Písní a tancem ve znamení souborů z Česka a Slovenka

10. 9. 2018

Také letos bude provázet babí léto v Luhačovicích mezinárodní festival dětských folklorních souborů Písní a tancem, který se uskuteční od pátku 14. do neděle 16. září.


Rozhovor s Vilémem Veverkou – špičkovým hobojistou, který rád fotí a věnuje se horolezectví

5. 9. 2018

Také Během letošního léta přivítalo lázeňské město řadu skvělých osobností, zejména z oblasti kultury. Na festivalu Janáček a Luhačovice tak například vystoupil i nejznámější český hobojista současnosti Vilém Veverka. Jednak potěšil publikum skvělým koncertem v Lázeňském divadle, kde vystoupil s uskupením Ensemble 18+. Protože je také zdatný horolezec a fotograf,...