Reklama
Reklama

Společnost

VIDEO: Otevírání pramenů 2019 - sobotní program

17. 5. 2019

Třídenní Otevírání pramenů každoročně přitahuje do Luhačovic tisíce návštěvníků. Snad největší nával bývá obvykle na sobotní program, který je velmi bohatý a nabízí jednak různá kulturní vystoupení, ale i krásná historická auta, nebo průvod v dobových kostýmech a další lákadla. Podívejte se, jak skvěle se sobotní část akce letos vydařila! 


Na jarmarku vystoupil i pěvecký sbor Janáček

VIDEO: Otevírání pramenů - páteční jarmark s programem

13. 5. 2019

Největší luhačovickou slavnost, třídenní tradiční Otevírání pramenů, zahájil v pátek 10. května jarmark s kulturním programem. 


Nechyběl majálesový průvod

VIDEO: Majáles SOŠ Luhačovice

7. 5. 2019

Také letos oživil jaro v lázeňském městě oblíbený Majáles Střední odborné školy Luhačovice. Podívejte se, jak se akce vydařila!


„Snažíme se jen dělat lidem radost,“ říká po víc než půl století fungování Dívčího saxofonového orchestru jeho zakladatel Vladimír Schlimbach

6. 5. 2019

Už před 55 lety založil Vladimír Schlimbach Dívčí saxofonový orchestr, který funguje dodnes. A stále ho vede právě tento energický kapelník, který se i léta po své osmdesátce s nebývalým elánem věnuje hudbě a výchově mladých muzikantských generací. Zajímavější osobnost pro rozhovor, ke kterému jsme se sešli na začátku dubna, bych tak hledal jen stěží. Zajímalo...


VIDEO: Ekoprogram ke Dni Země

3. 5. 2019

Koncem dubna se i v Luhačovicích konají pravidelně různé ekologické programy ke Dni Země. Při tom letošním se děti mimo jiné dozvěděly, jak vzniká kompost a co v něm žije za živočichy. Před zábavnou a naučnou částí jako obvykle ekoprogramu předcházel také společný úklid ulic města. 


Foto z jednoho z předchozích ročníků (archiv pořadatele)

Město opět zve na Otevírání pramenů, i letos očekává tisíce návštěvníků

3. 5. 2019

Folklorní průvod se svěcením pramenů, jarmark, spolek Calma v historických kostýmech, přehlídka automobilových veteránů, koncert Janka Ledeckého ale třeba i společné cvičení jógy a tai chi v lázeňském parku. Lákadel, která nabídne letošní Otevírání pramenů, je spousta.


VIDEO: Velikonoční Jarmark 2019

24. 4. 2019

K velikonočním svátkům v Luhačovicích již tradičně patří také jarmark s bohatým programem, konaný na Bílou sobotu. Podívejte se, jak se letošní akce vydařila!


Adam Křenek, autor vítězného loga

Možnost navrhnout logo vtáhla veřejnost do problematiky sociálních služeb

19. 4. 2019

Velký zájem občanů o problematiku sociálních služeb a desítky doručených návrhů loga od široké laické veřejnosti. To je úspěšný výsledek soutěže vyhlášené v rámci projektu komunitního plánování sociálních služeb ORP Luhačovice. Zapojila se do ní více než osmdesátka účastníků.


Zástupci města pogratulovali letošním sedmdesátníkům

18. 4. 2019

V příjemné atmosféře proběhlo první setkání představitelů města s jubilanty, které se odehrálo 17. dubna v salonku domu kultury Elektra. Pro pozvané sedmdesátníky, kterých na akci dorazily necelé dvě desítky, bylo připraveno nejen bohaté občerstvení, ale také zajímavý program.