Reklama
Reklama

Kultura

„Koncertů přibývá a nahráli jsme teď i první singl,“ těší kapelníka mladé rockové skupiny Horizont Jana Černockého

Dnes

Nejen Luhačovickou kulturní scénu chce oživit mladé hudební uskupení nazvané Horizont. O této rockové kapele a její hudbě i o své osobě nám více prozradil kytarista a kapelník v jedné osobě Jan Černocký. Jaké je další složení kapely?


VIDEO: Výstava představuje fenomén vody pomocí unikátních snímků

21. 3. 2019

V luhačovickém Lázeňském léčebném domě Praha je k vidění zajímavá výstava věnovaná vodě, plná unikátních fotografií. Otevřena byla v nových prostorách, které vznikly nedávným rozšířením LLD Praha. Ten si zároveň otevřením výstavy připomněl i svá dvě významná výročí. 


Řetechov (foto J. Hubáček)

Filmový dokument přibližuje luhačovickou místní část Řetechov

20. 3. 2019

O luhačovické místní části Řetechov vznikl krátký dokumentární film Nálady Řetechova. Jednak přibližující malebné prostředí lokality, a to i díky záběrům točených pomocí dronu. Asi dvanáctiminutový snímek ovšem prostřednictvím vzpomínek místní starousedlice také přibližuje život v této lokalitě před mnoha desetiletími. 


VIDEO: Pochovávání basy

13. 3. 2019

Sokolovna v Luhačovicích byla i letos svědkem pochovávání basy. Taneční zábava s průvodem maškar a litaniemi, při kterých se nad nebohou basičkou také vtipně komentuje dění uplynulého roku, opět přilákala množství lidí. 


Vzduchoplavecké cvičení na letošních šibřinkách

VIDEO: Šibřinky provázela vzduchoplavba i vystoupení dívčí kapely

8. 3. 2019

Tanec a hudba, veselé masky, cvičení vzduchoplavby i mladá dívčí kapela a samozřejmě dobrá nálada a oblíbený speciální alkoholický drink Saratoga. Šibřinky v Luhačovicích nabídly i letos skvělou zábavu, podívejte se sami!


Fašankový průvod masek

Maškary budou k vidění na fašanku i při šibřinkách, pochovají také basu

27. 2. 2019

Masopustní veselice spojené s rejem masek se opět uskuteční také v Luhačovicích. Město potěší fašankový průvod, děti i dospělé čekají šibřinky v sokolovně, kde nebude chybět ani pochovávání basy.


VIDEO: Partička zavítala do Luhačovic

21. 2. 2019

Zájezdová varianta populární improvizační show Partička, známé z televizních obrazovek, zamířila také do Luhačovic. Herci tu kvůli zájmu lidí nabídli skvělou zábavu publiku hned dvakrát. 


M. Trizuljak při práci (foto z archivu umělce)

"Práce na sousoší Svaté rodiny byla jako duchovní pouť," říká sochař Marek Trizuljak

20. 2. 2019

Prostranství před luhačovickým kostelem krášlí od konce podzimu nové sousoší Svaté rodiny, jehož autorem je akademický malíř Marek Trizuljak (narozen r. 1953 v Bratislavě). Jeho cesta k výtvarnému umění byla jistě předurčena už tím, že je synem sochaře Alexandra Trizuljaka a malířky Evy Trizuljakové. Sám Marek Trizuljak, který nyní žije a pracuje v Seničce u Olomouce,...


Mechanická žena a její vynálezce Doctore (Pavel Liška)

VIDEO: Mechanická žena pobavila v Elektře

6. 2. 2019

Dům kultury Elektra nabídl předpremiéru nové divadelní komedie pojednávající mimo jiné o mechanické ženě. Jak to s ní a s jejím vynálezcem, kterého ztvárnil Pavel Liška, dopadlo, sledoval vyprodaný sál.