Reklama
Reklama

Kultura

Z opery Prodaná nevěsta v podání Slezského divadla

Lázeňské město bude patřit hudebnímu festivalu Janáček a Luhačovice, zahájí ho opera pod širým nebem

11. 7. 2019

Pro příznivce hudby a Luhačovic je připravený program 28. ročníku Festivalu Janáček a Luhačovice, jehož koncerty rozezní v týdnu od 15. do 19. července 2019 Lázeňské náměstí, Lázeňské divadlo a kostel svaté Rodiny. 


VIDEO: Koncert u pramene Aloisky byl fúzí hudebních stylů

6. 7. 2019

V rámci festivalu Luhovaný Vincent vystoupily na společném koncertu nu-jazzová kapela Lesní zvěř s Horňáckou muzikou Petra Mičky. Podívejte se, jak může takovéto zajímavé hudební spojení na posluchače příjemně zapůsobit!


VIDEO: Představení "Ferdinande!"

6. 7. 2019

Festival Luhovaný Vincent nabídl letos také představení "Ferdinande!" sehrané v Jurkovičových Slunečních lázních. Víte, o čem je?    


Představila se ii přehlídková jednotka Hradní stráže

VIDEO: Promenádní koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR

26. 6. 2019

Do Luhačovic v červnu opět zavítala Hudba Hradní stráže a PČR, aby zde sehrála promenádní koncert, který tu sledují každoročně stovky diváků. Jako obvykle bylo i tentokrát v programu zařazeno velmi efektní vystoupení přehlídkové jednotky Hradní stráže. 


VIDEO: Svátek sborového zpěvu 2019

21. 6. 2019

Dva sbory ze Slovenska, jeden z Ostravy a domácí luhačovický sbor Janáček - to byli vystupující letošního ročníku akce Svátek sborového zpěvu. Krásné tóny v jejich podání si můžete vychutnat i prostřednictvím naší reportáže.


Saxofonový orchestr v Badenu

Luhačovické saxofony v červnu zazněly na Hradě i v Badenu

18. 6. 2019

Dívčí saxofonový orchestr Luhačovice se v červnu opět představil na zajímavých místech.

 


VIDEO: Luhačovické řezbářské sympozium

10. 6. 2019

Začátek června patřil v Luhačovicích i letos tvorbě uměleckých řezbářů. Podívejte se, jaká díla tentokrát přímo v lázeňském areálu vznikala!


Šimon Rýpar

Rozhovor s mladým trombonistou ZUŠ Luhačovice, účastníkem projektu "Malí velcí filharmonici"

7. 6. 2019

Mladý trombonista Šimon Rýpar, žák Základní umělecké školy Luhačovice , se účastnil projektu „Malí velcí filharmonici". V roce 2019 se uskutečnil II.ročník tohoto mimořádného projektu veřejných ZUŠ Zlínského kraje a Filharmonie Bohuslava Martinů. 


VIDEO: Janek Ledecký koncertoval v Elektře

16. 5. 2019

První den Otevírání pramenů patří tradičně v Luhačovicích také večernímu koncertu některé z největších hvězd české populární hudby. Letos tu výborným akustickým koncertem nadchnul publikum Janek Ledecký. Podívejte se, jak skvělá atmosféra při jeho vystoupení panovala!