Reklama
Reklama

Cestovní ruch

VIDEO: Ve městě byl spuštěn unikátní zážitkový audioprůvodce Zvuková mapa Luhačovic

4. 7. 2019

Turisté i místní občané si při procházkách v lázeňském městě mohou zdarma užít nového unikátního audioprůvodce. Sedmadvacátého června byla tato Zvuková mapa Luhačovic představena na několika z celkem 50 jejích zastavení. 


VIDEO: Luhačovické řezbářské sympozium

10. 6. 2019

Začátek června patřil v Luhačovicích i letos tvorbě uměleckých řezbářů. Podívejte se, jaká díla tentokrát přímo v lázeňském areálu vznikala!


Luhačovice se stávají stále oblíbenější svatební destinací, město trend podporuje

6. 6. 2019

Za svatebními obřady do Luhačovic míří každoročně stále více lidí, a to často také ze zahraničí. Zdejší radnice ve svém matričním obvodu v poslední dobou i kolem 150 svateb za rok. To se u města s cca 5000 obyvateli dá brát jako mimořádné číslo. Snoubence sem láká krásné prostředí architektonicky jedinečného města, ale i okolní příroda, vynikající nabídka...


Lidé mohou v lázeňském areálu obdivovat práci řezbářů

4. 6. 2019

Tento týden patří v Luhačovicích dalšímu ročníku řezbářského sympozia.


FOTOGALERIE: Otevírání pramenů - sobotní program

13. 5. 2019

Sobotní program Otevírání pramenů přilákal do Luhačovic tisíce lidí. Čekal na ně pestrý program, plný skvělých zážitků. Nechyběla samozřejmě přehlídka automobilových veteránů, historických kol i motocyklů a samozřejmě ani spolek Calma v dobových kostýmech. 


Foto z jednoho z předchozích ročníků (archiv pořadatele)

Město opět zve na Otevírání pramenů, i letos očekává tisíce návštěvníků

3. 5. 2019

Folklorní průvod se svěcením pramenů, jarmark, spolek Calma v historických kostýmech, přehlídka automobilových veteránů, koncert Janka Ledeckého ale třeba i společné cvičení jógy a tai chi v lázeňském parku. Lákadel, která nabídne letošní Otevírání pramenů, je spousta.


Obnovené pítko pramene sv. Josefa

Pramen svatého Josefa je u kostela opět k dispozici veřejnosti

25. 4. 2019

Už od velikonočních svátků si mohou návštěvníci a občané Luhačovic opět načepovat u místního kostela z pramene svatého Josefa. Pítko bylo od podzimu kvůli rekonstrukci nefunkční a muselo být v podstatě celé odstraněno. Nyní je opět krásná obnovená kašna, která nabízí léčivou minerální vodu hned ze třech kohoutků, znovu k dispozici veřejnosti.


VIDEO: Vynášení Mořeny

11. 4. 2019

Také letos se Luhačovice symbolicky definitivně rozloučily se zimou a přivítaly jaro, když folklorní soubor Malé Zálesí vynesl z města Mořenu. Podívejte se, jak tato krásná tradice spojená s průvodem městem vypadá! 


VIDEO: Pracovníci infocenter z celé země se potkali v Luhačovicích

10. 4. 2019

Organizace sdružující turistická informační centra uspořádala své setkání v Luhačovicích. Program pomohly naplánovat také pracovnice místního infocentra, které se podle klasifikace "íček" řadí mezi nejlepší s certifikací A.