Reklama
Reklama

Aktuality z města

Internet 250 Mb/s už i v Luhačovicích a okolí

27. 6. 2018

Dobrou zprávu dnes máme pro všechny fanoušky rychlého a vysoce spolehlivého internetu, kterým již nestačí stávající WiFi připojení.


U kostela pokračují přípravy na umístění sousoší svaté Rodiny

20. 7. 2018

V červenci lidé musjí dávat pozor u pramene Sv. Josefa, který se nachází u luhačovického kostela. Mezi zřídlem a svatostánkem se totiž již delší čas připravuje umístění sousoší svaté Rodiny.


Rozšířené dětské hřiště v Luhačovicích vzniklo za podpory Nadace ČEZ

20. 7. 2018

Společnost Lázeňská kolonáda Luhačovice, o. p. s., ve spolupráci s Nadací ČEZ dokončila realizaci rozšíření dětského hřiště u léčebny Vítkov v Luhačovicích. Nově vzniklé Oranžové hřiště bylo slavnostně otevřeno ve čtvrtek 19. 7. 2018 na ulici Betty Smetanové 130. 


VIDEO: Luhačovická pouť

18. 7. 2018

V červenci se opět konala Luhačovická pouť připomínající výročí posvěcení místního kostela. Nechyběla při ní samozřejmě mše, kterou ovšem tentokrát celebroval novokněz Jiří Šůstek, pocházející právě z lázeňského města.


Elektra bude hostit unikátní vystoupení mladých umělců z Anglie

17. 7. 2018

Jedinečnou příležitost poslechnout si vystoupení více než stovky mladých muzikantů a sboristů z Anglie budou mít návštěvníci kulturního domu Elektra v neděli 22. července. Představí se zde totiž orchestr Northamptonshire County Youth Orchestra a sbor Northamptonshire County Youth Choir, které jsou považovány za nejdůležitější mládežnické soubory tohoto typu ve Velké...


Luhačovická přehrada (foto:archiv)

Kvalita vody v Luhačovické přehradě zatím koupání přeje

17. 7. 2018

Koupací sezóna je v plném proudu. Mnozí lidé se přitom osvěží rádi nejen v bazénech, ale také v přírodních nádržích. Nic zatím nebrání využít tuto možnost ani v Luhačovické přehradě, protože podle infomací hygieniků z Krajské hygienické stanice ve Zlíně se ani horké letní dny nepodepsaly negativně na kvalitě vody v nádrži. 


VIDEO: Do Luhačovic za Královstvím rozhlednovým

14. 7. 2018

Luhačovice se pyšní unikátní galerií, kterou jen tak někde nenajdete. A jste-li navíc milovníkem české krajiny, tak je její návštěva povinností. Jedná se totiž o minigalerii rozhleden.


Budova 137 na Masarykově ulici před rekonstrukcí (foto archiv)

V budově 137 se opět otevřou obchody

12. 7. 2018

V budově č.p. 137 na Masarykově ulici v Luhačovicích budou moci lidé už brzy opět navštívit oblíbené prodejny a směnárnu. Víceetážový objekt, který je ve vlastnictví města, prochází od dubna rekonstrukcí, a tak byly nepřístupné i prostory v přízemí pronajaté firmám ke komerčnímu využití. Průběh oprav ovšem má umožnit už záhy znovuotevření těchto obchodů.


Zahájení jednoho z ročníků festivalu (foto archiv)

Janáčkův festival nabídne i Příhody lišky Bystroušky

12. 7. 2018

Operu Příhody lišky bystroušky sehranou pod širým nebem na Lázeňském náměstí nabídne už v úvodní den další ročník oblíbeného festivalu Janáček a Luhačovice. Milovníci vážné hudby se ale mohou těšit v rámci hlavních programů od pondělí 16. do pátku 20. července na řadu dalších skvělých koncertů. Nebude chybět ani množství doprovodných akcí.