Reklama
Reklama

Aktuality z města

Také v lázeňském městě se rozběhly volby do Evropského parlamentu

24. 5. 2019

I v Luhačovicích se v pátek ve 14 hodin otevřely volební místnosti a lidé mohli začít volit své favority mezi kandidáty na poslance do Evropského parlamentu. 


Na charitativní módní přehlídce se vybralo přes 200 tisíc korun

23. 5. 2019

V Městském domě kultury Elektra v Luhačovicích se 18. května uskutečnil další ročník již tradiční benefiční módní přehlídky pod názvem Luhačovice město zdraví a módy. Akci každoročně pořádá dobročinný spolek Korunka Luhačovice ve spolupráci s řetězcem lázeňských hotelů Royal Spa. Známí módní návrháři přivezli do Luhačovic představit své kolekce,...


Finalisté na slavnostním večeru (foto:Nadace VIa)

Luhačovická firma Vincentka, a.s. byla oceněna Nadací Via

23. 5. 2019

Společnost Vincentka, a.s, stáčející nejznámější z luhačovických léčebných pramenů, získala 22. května cenění od Nadace Via. Ta letos už po dvaadvacáté udělila Cenu Via Bona těm, kteří pomáhají druhým. Mezi pěti oceněnými byli kromě Vincentky,a.s. jinak výhradně jednotlivci.


Výsledkem brigády občanů byla zvelebená veřejná prostranství

Obyvatelé luhačovické místní části Kladná Žilín přispěli k zvelebení své obce brigádou

23. 5. 2019

Součástí Luhačovic jsou i místní části. Jednou z nich je intergrovaná obec Kladná Žilín.


V Luhačovicích se konal tradiční turnaj v pétanque Senior Cup 2019

23. 5. 2019

Oblíbená sportovně společenská akce pro členy seniorských klubů z celého Zlínského kraje – Senior Cup 2019 – proběhla v Luhačovicích, kde se turnaje v pétanque aktivní či pasivní formou zúčastnilo 200 seniorů.


Přebírání ocenění (snímky: ZK - Jiří Balát)

V Luhačovicích obyvatelé skvěle třídí odpad. Město opět získalo ocenění

22. 5. 2019

Luhačovice opět zabodovaly v soutěži O keramickou popelnici, která každoročně oceňuje obce a města, kde se nejlépe třídí odpad.

 


VIDEO: Nedělní otevírání pramenů v Luhačovicích

18. 5. 2019

Neděle 12. května  byla v letošním roce tím dnem, který je pro luhačovickou sezónu tím nejdůležitějším. Tedy dnem, kdy se oficiálně otevírají a světí léčivé prameny. Stejně jako v minulých ročnících za velkého zájmu návštěvníků Luhačovic.


VIDEO: Otevírání pramenů 2019 - sobotní program

17. 5. 2019

Třídenní Otevírání pramenů každoročně přitahuje do Luhačovic tisíce návštěvníků. Snad největší nával bývá obvykle na sobotní program, který je velmi bohatý a nabízí jednak různá kulturní vystoupení, ale i krásná historická auta, nebo průvod v dobových kostýmech a další lákadla. Podívejte se, jak skvěle se sobotní část akce letos vydařila! 


VIDEO: Janek Ledecký koncertoval v Elektře

16. 5. 2019

První den Otevírání pramenů patří tradičně v Luhačovicích také večernímu koncertu některé z největších hvězd české populární hudby. Letos tu výborným akustickým koncertem nadchnul publikum Janek Ledecký. Podívejte se, jak skvělá atmosféra při jeho vystoupení panovala!