Reklama
Reklama

Aktuality z města

Uvízlé žluně museli pomoci hasiči

23. 10. 2018

V neděli 21. října odpoledne od 16:29 hodin zachraňovali profesionální hasiči opeřence (žlunu zelenou), uvězněného v světlovodu rodinného domu v Luhačovicích. 


Kroniky si návštěvníci mohou i prolistovat, ale v rukavičkách...

V knihovně jsou k vidění historické kroniky města

23. 10. 2018

Historické kroniky jsou tento týden k vidění v Městské knihovně Luhačovice. "Máme tu 12 kronik, které nám zapůjčil Státní okresní archiv Zlín, který sídlí na Klečůvce.  Jsou to luhačovické městské a školní kroniky. Nejstarší je z roku 1893, to je školní kronika," informovala za knihovnu Milana Mikulcová. Historické kroniky si lidé mohou klidně samy prolistovat,...


Skautská hra v ulicích města / foto N. Synek

Skauti z Luhačovic uspořádali dobrodružnou hru k 100. výročí republiky

22. 10. 2018

V neděli 21. 10. se ulice našeho města proměnily v ulice podzimní Prahy roku 1918. Probíhala zde velká pátrací hra, při které si členové místního skautského střediska Osamělý Jestřáb připomněli důležitou úlohu skautů při vzniku republiky. Kluci a holky si na vlastní kůži vyzkoušeli kurýrní službu svých předchůdců, kteří přenášeli důležité zprávy mezi...


luhačovická radnice (foto archiv)

Město povede nová koalice. Utvořili ji PRO Luhačovice, KDU-ČSL, Nezávislí a STAN

17. 10. 2018

O podobě koalice, která by měla vést z pozice městské rady Luhačovice po další čtyři roky, se ve středu 17. října dohodli zástupci uskupení PRO Luhačovice, KDU-ČSL, Nezávislí-Volba pro naše město a STAN. 


Osmáci a deváťáci se mohou opět přihlásit do literární soutěže pořádané SOŠ Luhačovice

16. 10. 2018

Také tento rok se mohou přihlásit žáci 8. a 9. tříd základních škol ze všech koutů země do literární soutěže pořádané Střední odbornou školou Luhačovice. Jedná se už o šestý ročník akce. 


FOTOGALERIE: Drakiáda

16. 10. 2018

Stovky lidí přilákal druhý ročník Drakiády, kterou pořádal Aeroklub Luhačovice ve spolupráci s místním DDM na luhačovickém letišti.


Druhé kolo senátních voleb: Luhačovjané dopomohli ke zvolení Kunčara

15. 10. 2018

Druhé kolo senátních voleb, které se uskutčenilo 12. a 13. října, mělo tradičně poměrně nízkou účast voličů. A to také v Luhačovicích.


VIDEO: Reportáž z voleb v Luhačovicích s vyjádřením kandidáta zvoleného do zastupitelstva nejvíce hlasy

10. 10. 2018

Ve dnech 5. a 6. října se konaly v Luhačovicích komunální a senátní volby. Víte už, koho si Luhačovjané nejvíce přáli v městském zastupitelstvu a jak vidí povolební vyjednávání ten, kdo od spoluobčanů dostal absolutně nejvíce hlasů?


Marian Ležák (foto archiv)

Rozhovor s lídrem vítězného uskupení PRO Luhačovice Marianem Ležákem

7. 10. 2018

Na to, jak hodnotí výsledky voleb a jaké jsou myšlenky na vznik koalice, nám odpověděl Marian Ležák, lídr vítězné strany PRO Luhačovice, která v komunálních volbách v lázeňském městě zaznamenala těsné a pro mnohé asi i nečekané vítězství.