Reklama
Reklama

Reklama

Aktuality z města

Luhačovice intenzivně řeší dopady mimořádné situace na lázeňství a cestovní ruch

31. 3. 2020

Za přísných hygienických opatření a v minimalizovaném počtu osob se 31. března sešel starosta Luhačovic, hejtman Zlínského kraje a zástupci lázeňských společností a několika významných hotelů. Projednali krizový stav odvětví a jeho dopady na region.


Domov pro seniory Luhačovice hlásí klidnou situaci

30. 3. 2020

Zatímco některé domovy pro seniory v různých částech republiky se akutně potýkají s nákazou koronavirem mezi klienty nebo personálem, situace v luhačovickém zařízení je klidná.


Nákaza v ORP Luhačovice nepřibývá, prevenci pomáhá i desinfekce zastávek

30. 3. 2020

„V území ORP Luhačovice zatím není evidováno žádné další šíření nákazy, takže za sebou máme poklidnou neděli," informoval v pondělí 30.3. starosta Luhačovic Marian Ležák.


Rozvážení respirátorů a desinfekcí (foto ZK/ J. Balát)

Další respirátory, roušky i desinfekce pro Luhačovicko. Půjdou lékařům i lázeňským zařízením

28. 3. 2020

Další ohranné pomůcky určené pro lékaře a ostatní místa, kde jsou nejvíce zapotřebí, v sobotu do Luhačovic dodal Zlínský kraj. Město, které je tzv. obcí s rozšířenou působností (ORP), bude zásilku během neděle dále distribuovat. A to podle krajem předem stanoveného seznamu - zejména lékařům praktikům a ambulantním specialistům ordinujícím na území obcí spadajících...


Luhačovice (ilustrační foto/archiv)

Nakažených na Luhačovicku je minimum, starosta oceňuje přístup lidí

27. 3. 2020

"ORP Luhačovice je stále jedním z území, která jsou nejméně zasažena epidemií. Chtěl bych poděkovat všem občanům za to, jak se staví k současné situaci, že zachovávají klid a nosí roušky. Mám radost, jak jsou všichni zodpovědní a dodržují předepsaná nařízení," sdělil starosta Luhačovic Marian Ležák.  


Linkové autobusy pojedou od pondělí znovu podle řádů pro letní prázdniny

27. 3. 2020

Zlínský kraj opět upravil provoz ve veřejné dopravě linkovými autobusy. Od pondělí 30. 3. do odvolání je na všech linkách zajišťovaných krajem znovu zaveden provoz podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách. Změny ve vyhledávačích spojení, např. IDOS, by se měly projevit nejpozději v den zavedení změny. Kraj se rozhodl změnit provoz už po několikáté,...


starosta Marian Ležák

VIDEO: Projev starosty Luhačovic

26. 3. 2020

Starosta Marian Ležák hovoří k občanům o současné situaci ve městě.


ilustrační obrázek / zdroj: mapy.cz

Upozornění pro občany, kteří se v březnu pohybovali v Uherském Brodě

25. 3. 2020

 Všichni občané, kteří v první polovině měsíce března, tedy od 1. do 14. března 2020 nakupovali v prodejně potravin Prodejna u Sládků v Uherském Brodě, a měli či mají zdravotní obtíže respiračního charakteru, se musejí neprodleně přihlásit na Krajskou hygienickou stanici Zlínského kraje na telefon 601 096 524 nebo email covid19@khszlin.cz


Dění v provozech Lázní Luhačovice, a.s.: Lázeňská léčba bude poskytována do začátku dubna

25. 3. 2020

Vzhledem k vládním opatřením proti šíření koronaviru nemohou Lázně Luhačovice, a.s. do odvolání poskytovat žádné pobyty. Výjimku tvoří jen hosté, kteří dokončují komplexní nebo příspěvkovou lázeňskou péči, což je plně v souladu s nařízením vlády a vyplývá to z našeho statutu nestátního zdravotnického zařízení.