Reklama
Reklama

Aktuality z města

Půvabné snímky Luhačovic Vás mohou provázet díky novému kalendáři po celý rok

20. 9. 2018

Nový nástěnný kalendář na rok 2019 plný krásných fotografií Luhačovic začalo nabízet Městské turistické informační centrum, fungující při domu kultury Elektra.


K vidění bylo vyproštění figuranta z havarovaného vozu i policejní koně a zásahovka

18. 9. 2018

Práci hasičů, policistů, městských strážníků i zdravotnických záchranářů přiblížilo v úterý 19. září představení složek Integrovaného záchranného systému v luhačovické zámecké zahradě. 


Část lázeňského areálu čeká dlouho připravovaná léčebná kúra

17. 9. 2018

Památkám bude navrácena jejich původní ryzí podoba. Nejen nový lesk, ale především původní podobu a další možnosti využití získají některé kulturní památky v lázeňském areálu v Luhačovicích. Jde o architektonicky zajímavé objekty, například lázeňskou galerii či halu Vincentka.


Vesnicí roku se stalo Dolní Němčí

15. 9. 2018

Z výsledků soutěže Vesnice roku, které se již tradičně udělují během luhačovického festivalu Písní a tancem, se letos nejvíce radovali občané Dolního Němčí z domácího Zlínského kraje. 


VIDEO: Manželství v kostce se Zuzanou Kronerovou a Oldřichem Navrátilem

12. 9. 2018

V rámci Dnů slovenské kultury si letos mohlo publikum v luhačovicích vychutnat mimo jiné představení Manželství v kostce se Zuzanou Kronerovou a Oldřichem Navrátilem. Přestože v Česku jej hrají oba obvykle v češtině, paní Kronerová kvůli tématu festivalu i letošnímu stému výročí společného státu udělala výjimku a tak kromě brilantní herecké mluvy v češtině z...


VIDEO: Slavnostní odhalení Jurkovičovy lavičky

12. 9. 2018

Lavička věnovaná Dušanu Jurkovičovi byla v Luhačovicích slavnostně odhalena 4. září. První na ni usedla vnučka tohoto slavného architekta. 


VIDEO: Školní rok začal také žákům luhačovické základky i místní střední školy

10. 9. 2018

I v Luhačovicích přineslo první zářiové pondělí začátek školního roku, svátek to byl samozřejmě hlavně pro prvňáčky místní základky. 


VIDEO: Dolnolhotský triatlon 2018

6. 9. 2018

V sobotu 1. září se v okolí  Luhačovické přehrady konal triatlonový závod  pod názvem Dolnolhotský triatlon. Poslední prázdninová sobota tak již potřetí patřila všem univerzálním sportovcům  bez ohledu na věk, pohlaví či  výkonnostní kategorie.


Koncem září se opět uskuteční Dny Charity Luhačovice

5. 9. 2018

Různé akce si jako obvykle na září připravila místní Charita Luhačovice.