Reklama
Reklama

Reklama

Lázeňství v Luhačovicích

Pramen Sv. Josefa

Luhačovice jsou největší moravské lázně s dlouhou tradicí lázeňské léčby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu. Proslulé jsou přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami a příjemným prostředím, ve kterém se snoubí krásná příroda a typická architektura.  Každou hodinu zde vyvěrá na povrch 15 tisíc litrů minerální vody, kvůli které proudí do Luhačovic řada návštěvníků z celého světa. Luhačovické prameny jsou totiž považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě.

 

Léčebné prameny v Luhačovicích

Historie pramenů sahá do 17. století a od této doby bylo na území Luhačovic "objeveno" celkem 16 kyselek a jeden sirný pramen. Nejznámějšími minerálními prameny jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka, Pramen Dr. Šťastného a Sv. Josefa. Teplota vyvěrající vody se pohybuje mezi 10 - 12 °C. Luhačovické vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě pro vysoký obsah minerálních látek a pro vynikající proplynění volným kysličníkem uhličitým. Lázně Luhačovice vděčí za svůj vznik a rozvoj především zdejším minerálním pramenům. V lázních je využíváno celkem sedmnáct hydrogen-uhličitano-chlorido-sodných kyselek a jeden pramen sirný. Minerální prameny obsahují sodík, draslík, vápník, hořčík, železo, mangan, měď, stroncium, hliník, jód, lithium, baryum, fluor, bór, berylium, stříbro, nikl, titan, zinek.

 

Hlavní léčebné procedury

Lázeňská léčba je založena na využití přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. K více než 60 druhům léčebných procedur patří pitná kúra, inhalace, uhličité koupele, obklady, masáže, vodoléčebné procedury, elektroléčba, speciální terapie, pohybová léčba, atd. Nejen o těchto léčebných procedurách se dozvíte více v sekci věnované lázeňským procedurám.

 

Léčebné zaměření

  • onemocnění dýchacího ústrojí (astma, alergická onemocnění dýchacích cest, chronická bronchitida, poruchy hlasu a chraptivost, pooperační stavy dýchacích cest)
  • nemoci trávicího ústrojí (poruchy trávení a nechutenství, klidové stádium vředové nemoci žaludku a dvanácterníku, stavy po operacích žaludku, jícnu a žlučníku)
  • nemoci z poruch látkové výměny (cukrovka, otylost)
  • poruchy pohybového aparátu (bolestivá onemocnění šlach, svalů, úponů, mimokloubní revmatismus, bolestivé syndromy páteře)
  • nemoci oběhového ústrojí (funkční poruchy periferních cév, lehčí formy hypertonické choroby)
  • onkologické nemoci (onkologické případy po ukončení léčby, neplodnost)

 

Lázeňské společnosti

Akciová společnost Lázně Luhačovice počtem lůžek a hostů patří mezi největší, nejvýznamnější a nejhezčí lázeňská zařízení v ČR. Společnost disponuje ubytovací kapacitou 1300 lůžek v 7 hotelech, 10 penzionech a 2 dětských léčebnách. Dále má v majetku a spravuje celý lázeňský areál o rozloze 20 ha včetně lázeňské kolonády a kamenného divadla. Svým hlavním indikačním zaměřením na léčení onemocnění dýchacích cest dětí a dospělých je v tomto oboru profilovým zařízením v ČR. Kromě toho se léčí poruchy pohybového aparátu, trávicího ústrojí, výměny látkové (cukrovka), nemoci oběhového ústrojí a onkologická onemocnění. Lázeňská léčba je založena na využití přírodních minerálních zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Akciová společnost má ve správě 14 ze 16 luhačovických minerálních pramenů, z nichž nejznámější jsou Vincentka, Aloiska a Ottovka. Při lázeňské léčbě se minerální vody užívají k pitné kúře, inhalacím a přírodním minerálním koupelím. Kromě lázeňské léčby je nabízena široká škála relaxačních a wellness pobytů.

Lázeňské hotely MIRAMARE Luhačovice patří do privátního řetězce lázeňských a wellness hotelů ROYAL SPA. Lázeňský hotel MIRAMARE disponuje vlastními léčebnými prameny, kompletně zrekonstruovaným balneocentrem a svým hostům nabízí více než 80 procedur pod jednou střechou. Lázeňský hotel VILA ANTOANETA je ideální pro mladší lázeňské hosty, rodiny s dětmi a dvojice. Hosté mají v komplexu k dispozici vodní relaxační centrum, více než 60 lázeňských, wellness i exotických procedur. Pro děti je připraven dětský koutek a kino, v hotelové zahradě pak dětské hřiště s prolézačkami. Luxury Spa & Wellness VILA VALAŠKA v současné době nabízí nejluxusnější ubytování v Luhačovicích. Důraz je kladen především na intimitu a osobní přístup. Nejnáročnější lázeňští hosté mohou využít vlastní restauraci i intimní balneo centrum. Vila Valaška, která je památkou a dílem architekta Dušana Jurkoviče, je přímo propojena s lázeňským hotelem Vila Antoaneta. Všechny hotely nabízejí jak lázeňské léčebné, tak i wellness pobyty.

  • Lázeňský a léčebný dům Praha

Nabízí příjemné lázeňské prostředí, komplexní služby ubytování, stravování a léčení s bazénem a širokou nabídkou léčebných procedur pod jednou střechou. Provádí komplexní a příspěvkovou lázeňskou léčbu pro zdravotní pojišťovny i samoplátce, krátkodobé pobyty. Zajišťuje rovněž služby privátního lékaře s komplexním vyšetřením a diagnostikou včetně poradenství v léčení s alternativními postupy klasické a čínské medicíny v rámci preventivní i následné léčebné péče, školení, přednášky, kurzy. Zabezpečuje péči o pramen Viola.

Možnosti ubytování v Luhačovicích naleznete v adresáři.