Reklama

Booking.com

Zprávy

V restitucích se vracejí také lesy / ilustrační foto

Aktuální stav navracení majetku dědicům Aloise Serenyiho

Dnes

Od poloviny 17. století bylo luhačovické panství v majetku šlechtického rodu Serényiů, kteří se mimo jiné výrazně zasloužili o rozvoj lázeňství v Luhačovicích. Město Luhačovice v současnosti musí navracet na základě restitucí část majetku, který zde tento rod měl.


Ilustrační foto

Novinky v jednání s Lázněmi Luhačovice, a. s. o údržbě lázeňského areálu

Dnes

Jsme velmi znepokojeni dezinformacemi, které vydává akciová společnost Lázně Luhačovice ve věci jednání o údržbě lázeňského areálu. Jako představitelé města máme zodpovědnost vůči občanům v účelném vynakládání veřejných prostředků. Máme zájem na rozvoji celého území Luhačovic, rozvoji lázeňství a cestovního ruchu za dodržení všech zákonů a pravidel.


Ilustrační foto

Schválený rozpočet města a připravované investiční akce v roce 2017

Dnes

Rozpočet města Luhačovice na rok 2017 schválili luhačovičtí zastupitelé na svém řádném zasedání dne 16. března. Luhačovice budou v roce 2017 hospodařit s plánovanými příjmy ve výši 107 490 000 Kč a s výdaji 119 778 000 Kč. Rozpočet byl tedy schválen jako schodkový, s plánovanými investicemi ve výši více než 29,6 milionu korun. V minulých letech město investovalo...


Nejznámější luhačovickou akcí je Otevírání pramenů

Příprava na sezonu v Luhačovicích, novinky a kulturní akce

Dnes

V tomto období vrcholí v Městském turistickém a informačním centru Luhačovicích (MTIC) příprava na hlavní turistickou sezonu.


Trenér Jelínek je se zimní přípravou áčka FK Luhačovice spokojený

20. 3. 2017

„Zimní přípravu hodnotím kladně. Zvládli jsme vše, co jsme si naplánovali. Nikdo neměl vážnější zdravotní problém a musím říct, že to i celkem rychle uteklo," hodnotí zimní přípravu A-týmu FK Luhačovice trenér Jan Jelínek. Během zimních měsíců tým absolvoval tréninkové soustředění, sehrál řadu přípravných zápasů a přišly také některé posily kádru.


„Strážníci chtějí působit hlavně preventivně. Represe nastává až v nutných případech,“ říká velitel luhačovické Městské policie Červenka

20. 3. 2017

Vlastimil Červenka je po léta velitelem Městské policie Luhačovice. Následující rozhovor s ním se tak bude samozřejmě točit kolem úkolů strážníků, řeč bude o vývoji MP Luhačovice v průběhu 25 let jejího fungování i o tom, s čím vším se někdy strážníci ve službě potkají. Nešlo ale vynechat například ani téma kuželkářského sportu, který je Červenkovou...


VIDEO: Kuželkářům v utkání s Podbrezovou fandila zaplněná tribuna

17. 3. 2017

Na luhačovickou kuželnu přijel 11. března už jistý mistr Interligy ŽP Šport Podbrezová v čele se svým nejlepším hráčem - mistrem světa Vilmošem Zavarkem. Podívejte se, jak fenomenální Zavarko hrál a jak se luhačovickým proti favoritovi dařilo!


Ilustrační foto

Ladovsky vyhlížející zima zvýšila náklady na zimní údržbu

15. 3. 2017

Zimní údržba komunikací vyšla město Luhačovice dráže než v předchozích několika letech. Důvod byl jasný: Sníh tentokrát zasypával ulice častěji a více.


Tříkráloví koledníci a jejich asistenti si užili dopoledne na plovárně Luhačovice

14. 3. 2017

V sobotu 11. 3. 2017 Charita Svaté rodiny Luhačovice a Římskokatolická farnost v Luhačovicích pozvala tříkrálové koledníky a jejich asistenty na Městskou plovárnu v Luhačovicích.


Městská knihovna hostila okrskové kolo recitační soutěže

9. 3. 2017

Krásně přednesené básničky bylo možné zaslechnout 22. a 23. února v luhačovické Městské knihovně.