Reklama

Zprávy

VIDEO: Luhačovice sbíraly ceny v soutěži O keramickou popelnici

24. 5. 2016

Luhačovice opět uspěly v soutěži O keramickou popelnici. Slavnostní vyhodnocení s předáním cen za rok 2015 se konalo 17. května na Soláni. Koukněte se, jak moc se lázeňskému městu dařilo a kdo získal odměny za nejlepší třídění odpadu!


Elektra nabídne v červnu také skvělé divadlo se Zindulkou a Hádkem

23. 5. 2016

Bohatá nabídka luhačovického Městského domu kultury Elektra přináší v průběhu roku mimo jiné vždy také řadu kvalitních divadelních představení. V tom nejbližším, které se uskuteční 14. června, se představí pod režijní taktovkou Vladimíra Michálka známí herci Stanislav Zindulka a Matěj Hádek. 


Arnošt Vašíček zaujal v knihovně přednáškou Setkání s tajemnem

23. 5. 2016

Arnošt Vašíček, spisovatel, cestovatel a scénárista televizních seriálů Strážce duší, Ztracená brána, Ďáblova lest nebo Planeta záhad, zavedl návštěvníky své přednášky, která se konala 18. května v luhačovické Městské knihovně, do světa paranormálních jevů a nevysvětlitelných archeologických úkazů. 


Přijímání věcí pro sbírku na Charitě

Charita pořádala sbírku šatstva, lidé darovali na tři tuny věcí

23. 5. 2016

Charita Luhačovice pořádala ve 4. – 7. května každoroční jarní humanitární sbírku šatstva pro Diakonii Broumov. Lidé mohli přispět pro potřebné ale nejen věnováním oděvů, a tak se věnovaných věcí nakonec sešlo na Charitě úctyhodné množství, kterou už si broumovská Diakonie odvezla.


VIDEO: Benefiční módní přehlídka Korunky Luhačovice

19. 5. 2016

V sobotu 14. května pořádalo sdružení Korunka Luhačovice benefiční módní přehlídku v Elektře. Zúčastnily se jí nejen přední módní návrhářky, ale zazpíval i Josef Laufer a pobavil také Ruda z Ostravy.


VIDEO: Jarní rybářské závody na Luhačovické přehradě

19. 5. 2016

64. ročník jarních rybářských závodů se konal v sobotu a neděli 14. a 15. května na luhačovické přehradě. Více jak pětset účastníků mezi soubou soutěžilo, kdo vytáhne letos toho nejtěžšího kapra. A ani 16 kilo na první příčku nestačilo.


VIDEO: Centrum Radostova hostilo závody v agility

18. 5. 2016

Psí štěkot se rozléhal po celý den 14. května u horního fotbalového hřiště luhačovického sportovního areálu Radostova. Pejsků tu totiž bylo k vidění přes osmdesát. Dorazili sem se svými majiteli na druhý ročník závodů v agility, nazvaných Luhačovický švihák. Podívejte se, jak taková soutěž vypadá!


Seniorkám popřály i děti z mateřinky

Seniorkám popřáli ke Dni matek zástupci města i děti z mateřinky

18. 5. 2016

Obyvatelkám Domova pro seniory Luhačovice popřáli 16.5. u příležitosti květnového Dne matek zejména pevné zdraví zástupci města, ale přišly je potěšit i děti z místní mateřinky.


Foto z ocenění (druhý zleva J. Pučalík, vedle něj R. Kop)

Za vynikající třídění odpadu získaly Luhačovice hned dvě ocenění

17. 5. 2016

Za poslední léta už se v podstatě stalo tradicí, že z vyhlášení výsledků krajského kola soutěže O keramickou popelnici si přivezou zástupci Luhačovic vždy nějaké ocenění. Ani u letošního jubilejního desátého ročníku soutěže, která odměňuje obce a města za nejlepší třídění odpadu, tomu nebylo jinak. Lázeňské město si 17. května ze slavnostního vyhlášení...


Lucie Bílá při luhačovickém koncertě

Rozhovor s Lucií Bílou - o životním jubileu, Luhačovicích i Arakainu

16. 5. 2016

Do luhačovické Elektry přijela zazpívat 6. května hvězda první velikosti, stálice české populární hudby, čerstvá padesátnice Lucie Bílá. Fenomenální zpěvačka Bílá (občanským jménem Hana Zaňáková) zde vystoupila v Recitálu spolu s pianistou Petrem Maláskem. O tom, jakými skladbami na koncertě potěší publikum, o nedávném životním jubileu nebo třeba o tom, co...