Reklama
Reklama

Zprávy

Svým obcím přijely fandit spousty jejich občanů

VIDEO: Vyhlášení vítěze soutěže Vesnice roku při festivalu Písní a tancem

20. 9. 2019

Folklorní festival Písní a tancem si v Luhačovicích snad už nikdo nedokáže představit bez vyhlášení vítěze soutěže Vesnice roku. Podívejte se, jak ceremoniál letos vypadal a co vše zajímavého se při festivalu v ten den na Lázeňském náměstí dělo. V reportáži nechybí samozřejmě ani rozhovor se starostou vítězné obce, která se stala Vesnicí roku 2019.  


Luhačovičtí zastupitelé odhlasovali na zářiovém zasedání nákup elektromobilu

Další z kroků Luhačovic na podporu ekologie: město chce pořídit elektromobil a elektromotorku

20. 9. 2019

Město Luhačovice se dlouhodobě snaží chovat ekologicky. Citlivý přístup k životnímu prostředí prosazuje vedení samosprávy ve stále více věcech, nejnověji se tyto aktivity projevují na pozitivním přístupu k elektromobilitě.


Zástupci města pogratulovali nejstarším generacím letošních jubilantů

19. 9. 2019

Více než tři desítky jubilantů, kteří v letošním roce slaví krásné výročí 80, 85, 90 nebo dokonce 95 let od svého narození, přijaly pozvání města na odpolední setkání, kde jim pogratulovali starosta Marian Ležák a místostarosta Jiří Šůstek.


Výsledky zápasů FK Luhačovice

18. 9. 2019

Také o uplynulém víkendu měli na programu fotbalisté FK Luhačovice soutěžní zápasy. Áčko zajíždělo v sobotu 14.9. do Bystřice pod Hostýnem. Nedaleko Hostýna se o den později vypravilo i béčko, které čekal na svém hřišti soupeř ze Slavkova pod Hostýnem. Z výsledků nemohl být bohužel nadšený ani jeden z týmů, i když áčku se dařilo přeci jen lépe. V základní...


jedna z fází čištění odpadních vod v luhačovické čističce

VIDEO: Čistírna odpadních vod prošla náročnou rekonstrukcí

18. 9. 2019

Do čistírny odpadních vod v Luhačovicích v posledních letech proudily kromě odpadních vod také miliony korun na rekonstrukci, bez níž by toto vodárenské zařízení neobešlo. 


Ilustrační foto  - luhačovické vlakové nádraží (zdroj: ČD)

Místo vlaků dopraví cestující do Luhačovic náhradní autobusová doprava

18. 9. 2019

Lidé, kteří míří vlakem z nebo do Luhačovic musejí počítat s výlukou na trati. Kvůli opravám na tzv. Vlárské dráze, ohlášeným Správou železniční dopravní cesty, proto České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu , a to od 16. 9 až do 29. 11. Informovala o tom mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. 


FOTOGALERIE: K vidění byla sanitka, policejní koně i zásah hasičů

17. 9. 2019

S prací policistů, hasičů, zdravotnických záchranářů i městských strážníků se v úterý 17. září u luhačovického zámku seznámili místní školáci i nejširší veřejnost. 


V knihovně se konal literárně - dramatický večer

16. 9. 2019

Ve čtvrtek 12. září v Městské knihovně proběhl literárně-dramatický večer Živé příběhy, akce pořádaná v rámci folklórního festivalu Písní a tancem.


Expozice o luhačovických minerálních vodách byla otevřena v hale Vincentka. Přináší poučení i relaxaci

16. 9. 2019

„Malé muzeum“ o vzniku a významu luhačovických minerálních vod doplněné relaxační zónou bylo otevřeno v nedávno rekonstruované hale Vincentka. Dlouho očekávaná stálá interaktivní expozice začala veřejnosti sloužit v Luhačovicích od soboty 14. září 2019.


VIDEO: Kloboukový den 2019

16. 9. 2019

V neděli 8. září se na Lázeňském náměstí konala oblíbená kulturní akce, pořádaná Luhačovickým okrašlovacím spolkem Calma, pod názvem Kloboukový den.