Reklama

Zprávy

Blíží se další ročník festivalu Luhovaný Vincent. Co nabídne?

27. 6. 2016

Luhačovice opět čeká festival Luhovaný Vincent, který se uskuteční od 7. do 10. července. Také letošní sedmý ročník akce, kterou pořádá stejnojmenné občanské sdružení, si klade za cíl spřivézt do Luhačovic svěží umělecké dění a na nejrůznějších místech města uskutečnit živá hudební, divadelní, taneční, výtvarná, filmová či literární představení. Ale nejen to. "Zároveň dává prostřednictvím besed, přednášek a prezentací možnost dozvědět se něco nového. Přestože k věhlasu Karlových Varů se Vincent musí ještě propracovat,...


Zdeněk Matyáš při práci na sympoziu

Řezbářství je úplná terapie, říká o svém řemesle Zdeněk Matyáš

27. 6. 2016

Už čtvrtého ročníku řezbářského sympozia Krása v  dřevě ukrytá, který se konal v Luhačovicích ve dnech 6. až 11. června, se opět účastnil také Zdeněk Matyáš. O tom, co sám na letošním ročníku akce tentokrát tvořil, ale i o jejím vzniku a řezbařině vůbec, jsme si povídali v půli týdne přímo v lázeňském parku, kde řezbářská díla již tradičně vznikala...


VIDEO: Řidiči se zdrželi, silničáři opravovali vozovku

24. 6. 2016

Silničáři opravovali v půli června v Luhačovicích skoro kilometrový úsek silnice. Podívejte se, kde práce probíhaly a jaké další zdržení v nejbližší době šoféry u Luhačovic čeká!


Snímek z charitního "sekáče"

Poslední červnový týden proběhne „sekáček“ na Charitě Luhačovice

24. 6. 2016

Je to tři roky, co se prostory naší keramické dílny proměnily na SEKÁČ NA CHARITĚ LUHAČOVICE. Snahou bylo upozornit na nedostatek financí a důležitost individuálního dárcovství. Tato akce vznikla z iniciativy zaměstnanců a přátel Charity Luhačovice na podporu její činnosti.


V Luhačovicích se už po čtvrté setkají pěvecké sbory

24. 6. 2016

Už počtvrté se v Luhačovicích uskuteční akce Svátek sborového zpěvu. Pěvecká uskupení se představí v sobotu 25. června v Městském domě kultury Elektra od 19 hodin. Tentokrát se představí kromě pořádajícícho luhačovického smíšeného pěveckého sboru Janáček také sbor Coro laudamus ze slovenských Piešťan, dále Jesenický smíšený pěvecký sbor a uskupení Hedvika...


Reprezentanti Řetechova při hasičské soutěži

Řetechovští hasiči: Vítej zlatý hattricku!

24. 6. 2016

Vítej zlatý hattricku! Těmito známými slovy sportovního komentátora Roberta Záruby se dá shrnout počínání členů Sboru dobrovolných hasičů Řetechov na Okresním kole požárního sportu v roce 2016. 


Za nové balneo Lázně obdržely cenu

VIDEO: Lázně dostaly cenu za nový balneoprovoz

23. 6. 2016

Lázně Luhačovice 15. června pořádaly tiskovou konferenci, při níž představily nový balneoprovoz na dětské léčebně Miramonti a také za zbudování těchto nových uhličitých koupelí převzaly cenu. 


Student luhačovické SOŠ uspěl jako kulturista

22. 6. 2016

Student třídy 2. U Střední odborné školy Luhačovice Pavel Machů si jistě vzal k srdci klasické heslo "Ve zdravém těle zdravý duch" a tak se nevěnuje jen získávání potřebných vědomostí na škole ale také na skvělé úrovni sportu.


Správa železnice opravovala přejezdy a měnila pražce

22. 6. 2016

V půli června se pustila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) do oprav trati, které se týkaly Luhačovic. Na trati mezi Újezdcem a Luhačovicemi tak došlo k nepřetržité výluce trati. Přímo v Luhačovicicíh opravovala správa železnice také železniční přejezdy. Konkrétně ty v ulicích Družstevní a Mlýnská poblíž luhačovického zámku.


Luhačovičtí fotbalisté mohou slavit! Áčko získalo bronz, béčko zlato a postup

22. 6. 2016

Za skvěle vydařenou mohou považovat sezónu 2015/2016 fotbalisté FK Luhačovice. V závěrečných utkáních týmy A i B uspěly a zpečetily tak skvělé umístění v tabulkách svých soutěží.