Reklama
Reklama

Zprávy

Půvabné snímky Luhačovic Vás mohou provázet díky novému kalendáři po celý rok

Dnes

Nový nástěnný kalendář na rok 2019 plný krásných fotografií Luhačovic začalo nabízet Městské turistické informační centrum, fungující při domu kultury Elektra.


VIDEO: Kloboukový den

Dnes

Luhačovice byly i letos v září jednu neděli místem s asi nejhustším výskytem lidí v kloboucích široko daleko. Konal se tu totiž už podesáté Kloboukový den.


K vidění bylo vyproštění figuranta z havarovaného vozu i policejní koně a zásahovka

18. 9. 2018

Práci hasičů, policistů, městských strážníků i zdravotnických záchranářů přiblížilo v úterý 19. září představení složek Integrovaného záchranného systému v luhačovické zámecké zahradě. 


Ilustrační foto (archiv)

Jak se dařilo luhačovickým kuželkářům v 2. kole Interligy?

17. 9. 2018

V prvním domácím zápase třetího ročníku Interligy jsme hostili slovenského soupeře ŠK Modranka.


Část lázeňského areálu čeká dlouho připravovaná léčebná kúra

17. 9. 2018

Památkám bude navrácena jejich původní ryzí podoba. Nejen nový lesk, ale především původní podobu a další možnosti využití získají některé kulturní památky v lázeňském areálu v Luhačovicích. Jde o architektonicky zajímavé objekty, například lázeňskou galerii či halu Vincentka.


Vesnicí roku se stalo Dolní Němčí

15. 9. 2018

Z výsledků soutěže Vesnice roku, které se již tradičně udělují během luhačovického festivalu Písní a tancem, se letos nejvíce radovali občané Dolního Němčí z domácího Zlínského kraje. 


VIDEO: Manželství v kostce se Zuzanou Kronerovou a Oldřichem Navrátilem

12. 9. 2018

V rámci Dnů slovenské kultury si letos mohlo publikum v luhačovicích vychutnat mimo jiné představení Manželství v kostce se Zuzanou Kronerovou a Oldřichem Navrátilem. Přestože v Česku jej hrají oba obvykle v češtině, paní Kronerová kvůli tématu festivalu i letošnímu stému výročí společného státu udělala výjimku a tak kromě brilantní herecké mluvy v češtině z...


VIDEO: Slavnostní odhalení Jurkovičovy lavičky

12. 9. 2018

Lavička věnovaná Dušanu Jurkovičovi byla v Luhačovicích slavnostně odhalena 4. září. První na ni usedla vnučka tohoto slavného architekta. 


Ovečky z ČT Déčko se sháněly ve velkém i v Luhačovicích

11. 9. 2018

Prázdninová akce televizního programu ČT Déčko nazvaná Sežeňte ovečky se týkala i Luhačovic. Šlo o to, že děti během prázdninových výletů s rodiči měly za využití aplikace v mobilu pomoci pomyslně sehnat rozutíkané ovečky, které jsou symbolem ČT Déčko, zpět do ohrady.


Rybářské závody ovlivnilo sucho, bylo méně účastníků i menší úlovky

11. 9. 2018

Další ročník oblíbených podzimních rybářských závodů se uskutečnil na Luhačovické přehradě od 8. do 9. září. Chytalo se jako obvykle od sobotního do nedělního poledne. Rybářům na jednu stranu přálo příjemné slunečné počasí, závody ovšem na druhou stranu ovlivnilo negativně dlouhodobé sucho, které trápí letos nejen luhačovické rybáře, ale celou republiku...